Pasaulē
Eiropa

EK pieprasa Lielbritānijai krāpnieku dēļ samaksāt 2,7 miljardus eiro1

Foto – AFP/LETA

Eiropas Komisija (EK) ceturtdien vērsusies pret Lielbritāniju, lai atgūtu 2,7 miljardus eiro zaudētās muitas nodevās, jo Londona ignorējusi Ķīnas importētāju īstenotu krāpniecības shēmu.

Eiropas Savienības (ES) krāpšanas apkarošanas birojs (OLAF) pagājušajā gadā paziņoja, ka Lielbritānija ignorējusi viltotus rēķinus un muitas deklarācijas, ko Ķīnas importētāji izmantojuši tekstilpreču un apavu ievešanai valstī.

“Šodien EK nolēma nosūtīt oficiāla brīdinājuma vēstuli Lielbritānijai, jo tā atsakās ES budžetā iemaksāt muitas nodevas, kā to nosaka ES noteikumi,” norāda komisija.

Tagad Lielbritānijai ir tiesības atbildēt uz EK paustajām apsūdzībām.

Ja Brisele joprojām nebūs apmierināta, tā var pieprasīt papildu paskaidrojumus un galu galā šo lietu nodot izskatīšanai ES Tiesā, kas tad var likt Lielbritānijai atmaksāt šo naudu.

OLAF 2017.gada martā publiskotajā ziņojumā teikts, ka importētāji izvairījušies no liela apjoma muitas nodevu maksāšanas, izsniedzot fiktīvus rēķinus un nepareizas muitas vērtības deklarācijas.

Šī krāpnieciskā shēma īstenota laika periodā no 2011.gada līdz 2017.gadam, taču Lielbritānija nav īstenojusi nekādus pasākumus, neskatoties uz to, ka tā tikusi informēta par riskiem, vēsta EK.

Pērn Lielbritānijas valdība ziņojumā paustās apsūdzības noraidīja.

.

LA.lv