×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
23. novembris, 2015
Drukāt

EK praktikante no Latvijas: “Brisele patlaban ir “mirusi pilsēta” (1)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Brisele patlaban ir “mirusi pilsēta”, kas gaida atrisinājumu pašreizējai situācijai, šādi situāciju pilsētā aģentūrai LETA raksturoja Eiropas Komisijas (EK) praktikante Maija Locāne.

Maija norāda, ka drošības situācijas dēļ viņa “savā ziņā piespiedu kārtā ir spiesta turēties pa gabalu” no notikumu epicentriem pilsētā, jo viņa nevar izmantot sabiedrisko transportu, kas meiteni varētu aizvest uz centru vai darbu. Turklāt patlaban nav zināms, kā situācija attīstīsies tuvākajās dienās.

Locāne stāstīja, ka informāciju par aktuālo situāciju viņa iegūst no vietējiem medijiem un sociālajiem tīkliem, kā arī analītiskajiem rakstiem, norādot, ka šajā gadījumā jo īpaši noder franču valodas zināšanas, jo citādi viņai būtu jālasa starptautisko mediju reportāžas.

Jautāta, vai viņa jūtas satraukta, praktikante skaidroja, ka uztraukums tiešām ir, jo pilsētā regulāri notiek policijas reidi, “militāristi ar pirkstu uz automāta mēlītes pie viesnīcām, atpūtas vietām, institūcijām un metro stacijās bija jau visu nedēļu”, bet tagad viss ir vēl stiprāk. “Nav patīkami uzturēties pilsētā, kur viens vai daži dzīvojas apkārt ar automātiem un spridzekļu jostu, kamēr tiek medīti gan no Beļģijas varas iestādēm, gan no “Islāma valsts” par to, ka neizpildīja misiju uzspridzināties,” izteicās Locāne.

Pēc viņas vārdiem, patlaban “visi slēpjas savās migās”. “Nejūtu gan te paniku vai bailes – drīzāk neziņu. “Mirusi pilsēta”, kura gaida atrisinājumu situācijai,” stāstīja Locāne.

Kā ziņots, Briselē šodien jau trešo dienu pēc kārtas spēkā ir visaugstākais pretterorisma trauksmes līmenis un pilsētā nekursē metro, bet mācību iestādes ir slēgtas, kamēr policija turpina meklēt vienu no galvenajiem aizdomās turētajiem par Parīzes teroraktu organizēšanu. “Operācija nav beigusies, tā jāturpina,” sabiedriskajai raidorganizācijai VRT pavēstīja iekšlietu ministrs Jans Žambons.

Iepriekš policija neredzēti plašā operācijā aizturēja 16 par terorismu aizdomās turētas personas, un tiesa pirmdien lems par viņu turpmāku paturēšanu apcietinājumā.

Taču 26 gadus vecais Salahs Abdeslams, kas tiek uzskatīts par vieno no Parīzes teroraktu organizatoriem, joprojām tiek meklēts. Varasiestādes uzskata, ka Abdeslams tieši piedalījies Parīzes slaktiņā, kura laikā islāmisti noslepkavoja 130 cilvēkus, bet pēc tam atgriezies Beļģijā. Taču daži mediji izteikuši pieņēmumu, ka viņš varētu būt aizbēdzis uz Vāciju.

Paredzēts, ka Beļģijas draudu analīzes vienība OCAM vēlāk pirmdien atkārtoti izvērtēs Briseles drošības situāciju un lems, vai paturēt spēkā augstāko pretterorisma trauksmes līmeni, kas liecina par “nopietnu un tūlītēju” apdraudējumu. Premjerministrs Šarls Mišels iepriekš paziņoja, ka varasiestādes bažījas par Parīzei līdzīgu teroraktu iespējamību arī Briselē.

Draudu līmenis līdz ceturtajai pakāpei tika paaugstināts sestdien, kam sekoja tirgu un lielveikalu slēgšana, bet pilsētniekiem tika ieteikts izvairīties no tādām vietām kā stadioni un dzelzceļa stacijas, kur pulcējas liels skaits cilvēku. Daži Briseles uzņēmumi un organizācijas ieteikušas saviem darbiniekiem pirmdien strādāt no mājām.

Lai gan Eiropas Savienības (ES) un NATO institūcijas savu darbu turpina, tajās īstenoti pastiprināti drošības pasākumi.

Pārējā Beļģijā izsludināts 3.terorisma draudu līmenis, kas nosaka, ka uzbrukums ir “iespējams un ticams”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Praktikante manāmi pārspīlē. Labi, piekrītu – bez metro nav viegli, bet saukt pilsētu par mirušu var tikai pārāk emocionāls cilvēks. Cilvēki var brīvi pārvietoties kājām, ar auto, ar tramvajiem vai autobusiem. Veikali, krogi vaļā. Nu ko vēl tev vajag? Un neviens te neskraida apkārt ar automātiem un pašnāvnieku jostām – nevajag fantazēt! Un polcija un karavīri vienkārši apsargā iestādes, par ko viņiem cieņa.

Draugiem Facebook Twitter Google+