Mobilā versija
Brīdinājums -2.5°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
12. decembris, 2013
Drukāt

EK prasa 15 ES valstīm, arī Latvijai, atmaksāt neatbilstoši tērētu lauku naudu (1)

Foto - AFPFoto - AFP

Eiropas Komisija (EK) ceturtdien 15 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, tostarp arī Latvijai pieprasījusi atmaksāt neatbilstīgi iztērētos līdzekļus kopumā 304 miljonu eiro apmērā, kas tām bija piešķirti no ES lauksaimniecības politikas fondiem, portālu “LA.lv” informēja EK pārstāvniecībā Latvijā.

Kopumā dalībvalstis neatbilstoši lauksaimniecības fondu mērķiem izlietojušas 335 miljonus eiro, no kuriem daļa jau ir atmaksāta, bet vēl jāatmaksā 304 miljoni eiro. Nauda ES budžetā jāatmaksā, jo netika ievēroti ES noteikumi vai arī īstenotas neatbilstošas lauksaimniecības izdevumu kontroles procedūras.

EK pārstāvniecībā Latvijā atzīmē, ka ES dalībvalstis ir atbildīgas par maksājumu veikšanu un izdevumu pārbaudēm saskaņā ar kopējo lauksaimniecības politiku (KLP), un EK ir jānodrošina, lai dalībvalstis šos līdzekļus izlietotu pareizi.

Visvairāk ES budžetā jāatmaksā Francijai – gandrīz 160 miljoni eiro, seko Grieķija ar 100 miljoniem eiro un Nīderlande ar 24,3 miljoniem eiro. Latvijai jāatmaksā salīdzinoši maza summa – 10 000 eiro.

EK atzīmē arī, ka lielāko daļu KLP maksājumu ES dalībvalstīs pārvalda valstu maksājumu aģentūras. Tās arī atbild par kontrolēm, piemēram, pārbaudot lauksaimnieka iesniegtos tiešo maksājumu pieprasījumus.

Lauku atbalsta dienestā, kas administrē ES lauksaimniecības fondu naudu Latvijā, plašākus komentārus par EK pārmetumiem portālam “LA.lv” solīja sniegt ceturtdienas laikā vai piektdien pirmajā pusē.

EK norāda, ka tā ik gadu veic vairāk nekā 100 revīziju, pārbaudot, vai dalībvalstu veiktās kontroles un nepilnību risinājumi ir pietiekami. EK šos maksājumus var atsaukt, ja revīzijā konstatē, ka dalībvalsts veiktā pārvaldība un kontrole nav pietiekami laba, lai nodrošinātu ES līdzekļu pareizu izlietojumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vajag taču rakstīt konkrēti, par kādiem pārkāpumiem Latvijai nauda jāatmaksā. Ja nezināt, paprasiet
    STRAUJUMAI, varbūt ka atcerēsies.

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+