×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
24. jūlijs, 2016
Drukāt

EK rosina apturēt struktūrfondu maksājumus Spānijai un Portugālei

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Jirki Katainens

Eiropas Komisija (EK) ierosinājusi pilnīgi vai daļēji apturēt maksājumus Spānijai un Portugālei domātajos struktūrfondos, lai sodītu tās par pārmērīgi lielu budžeta deficītu.

EK viceprezidents Jirki Katainens vēstulē Eiropas Parlamenta (EP) prezidentam Martinam Šulcam, kas nonākusi ziņu aģentūras AFP rīcībā, uzsver, ka, pieņemot lēmumu par struktūrfondu maksājumu apturēšanu, jāņem vērā sociālekonomiskie faktori, tostarp augstais bezdarba līmenis.

“Mēs esam jūsu rīcībā, lai piedalītos strukturālā dialogā ar Eiropas Parlamentu par šo pasākumu īstenošanu, cerot izteikt līdzsvarotu priekšlikumu,” sacīts Katainena vēstulē Šulcam.

Vēstules pielikumā ir saraksts ar 60 Spānijas un 12 Portugāles struktūrfondiem, kuru maksājumus EK ierosina pilnībā vai daļēji apturēti. Struktūrfondi tiek izmanoti, lai mazinātu atšķirības attīstībā starp ES reģioniem.

Iepriekš Vācijas finanšu ministrs Volfgangs Šeible aicināja EK pilnībā vai daļēji apturēt struktūrfondu maksājumus Spānijai un Portugālei.

Informēts avots, kas vēlējās palikt anonīms, aģentūrai AFP teica, ka lēmums par to, kādu sodu piemērot Spānijai un Portugālei, ir gaidāms līdz trešdienai, 27.jūlijam.

Jau vēstīts, ka eiro zonas valstu finanšu ministri 12.jūlijā vienojās oficiāli sākt sankciju procedūru pret Spāniju un Portugāli par budžeta disciplīnas noteikumu pārkāpšanu.

Saskaņā ar ES normām EK dalībvalstīm var piemērot sodanaudu, kuras apmēri sasniedz 0,2% no iekšzemes kopprodukta (IKP), ja to budžeta deficīts pārsniedz 3% no IKP. Līdz šim nevienai dalībvalstij šādas sankcijas gan nav piemērotas, lai gan arī citas valstis iepriekš ir pārsniegušas budžeta deficīta griestus.

Spānija un Portugāle jau kopš 2009.gada pakļautas ES finanšu disciplīnas uzraudzībai.
Lai gan Spānijai kopš 2012.gada, kad tās budžeta iztrūkums sasniedza gandrīz desmit procentus, izdevies deficītu ievērojami iegrožot, tā pērn nav spējusi to samazināt līdz 4,2% no IKP, kā to paredzēja ES un Madrides vienošanās.

Portugāle kopš 2012.gada savu deficītu samazinājusi no desmit līdz 4,4%, taču arī nav spējusi sasniegt iepriekš saskaņoto mērķi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+