×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
8. augusts, 2014
Drukāt

EK sola kompensācijas lauksaimniekiem; dārzeņus varētu sūtīt uz Āfriku (5)

kapostins_LETA

Eiropas Komisija (EK) saistībā ar Krievijas noteikto embargo grasās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu lauksaimniekiem atvēlēt kompensācijas, par kuru sadali gan vēl ir jāpanāk kopsaucējs, informē biedrības “Zemnieku saeima” pārstāvji.

Šobrīd biedrības “Zemnieku saeima” pārstāve un kooperatīvās sabiedrības “Mūsmāju dārzeņi” valdes priekšsēdētāja Edīte Strazdiņa Briselē piedalās EK ārkārtas sanāksmē par tirgus prognozēm augļiem un dārzeņiem pēc Krievijas tirgus aizvēršanas.

Strazdiņa stāsta, ka sanāksmes darba kārtībā ir divi svarīgi jautājumi – Itālijas, Spānijas un Portugāles situācija nektarīnu un persiku realizācijā, jo tiem šobrīd ir ražas laiks un cena ir kritusies par 30-50%, kā arī Krievijas noteiktais ES augļu un dārzeņu importa aizliegums.

“Eiropas Komisijas pārstāvji paziņoja, ka kompensācija par Krievijas aizliegumu lauksaimniekiem būs, bet vēl ir jānonāk pie principa, kā tā tiks sadalīta. Viens no variantiem ir sūtīt dārzeņus kā sociālo atbalstu Āfrikas iedzīvotājiem, par to saņemot kompensāciju no Eiropas Komisijas,” atzīmē Strazdiņa.

ES dalībvalstis vienojās līdz trešdienai, 13. augustam, iesniegt informāciju par īpaši ietekmētiem produktiem katrā dalībvalstī, to cenu kritumu vai iznīcināmajiem daudzumiem. Latvija sniegs informāciju par tomātiem, sīpoliem, kāpostiem, burkāniem un kartupeļiem.

Sanāksmē klātesošie valstu pārstāvji informēja par situāciju katrā dalībvalstī. Latvijā situācija ir ļoti līdzīga stāvoklim Polijā, kur arī tiek ievesti dārzeņi un augļi no Ukrainas, kam eksports uz Krieviju ir slēgts pilnībā, stāstījusi “Zemnieku saeimas” pārstāve.

“Jau šobrīd lielveikalos cenas ir kritušās par 50%. Mums ir jārod arī valstiski risinājumi, kā palīdzēt vietējiem lauksaimniekiem, jo ļoti daudzi atbalsta instrumenti ir mūsu pašu rokā,” atzīmējusi Strazdiņa.

Tuvāko dienu laikā EK izvērtēs, kas ir jādara normatīvo aktu jomā un izstrādās krīzes atbalsta izmaksas mehānismu.

Jau ziņots, ka Krievija ceturtdien noteica “pilnīgu embargo” lielākajai daļai pārtikas produktu, ko importē no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas ieviesušas sankcijas pret Maskavu. Pilnīgs embargo ieviests liellopu gaļai, cūkgaļai, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieram, pienam un piena produktiem no ES, ASV, Austrālijas, Kanādas un Norvēģijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kā dzīvot tiem lauku ļaudīm, kuri, lai nodrošinātu iztiku savai ģimenei, turēja 2-5 govis un nodeva pienu, ja tagad piena cena krītas?????????????????????

    • Labprāt par saprātīgu cenu pirktu mājas sviestu,krējumu un biezpienu. Domāju,ka es tāds neesmu vienīgais gribulis.

  2. Mumbo Jumbo cilts ar nepacietību jau gaida Latvijas darzeņus un šprotes. Samaksa- gliemežvāku naudā!

  3. Dārzeņus sūtīsim uz Āfriku un ebolas vīrusu atpakaļ.

  4. Uz Krieviju tikai skābus gurķus.

Draugiem Facebook Twitter Google+