×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. decembris, 2013
Drukāt

EK sola maksāt dalībvalstīm par bēgļu izmitināšanu (6)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Komisija ierosinājusi samaksāt Eiropas Savienības dalībvalstīm sešus tūkstošus eiro par katru ANO reģistrētu bēgli, kuru tā būtu gatava uzņemt pie sevis.

Ar šādu ierosinājumu EK nākusi klajā galvenokārt Sīrijas dēļ, informē interneta vietne “EUObserver.com”. ANO reģistrējusi vairāk nekā divus miljonus sīriešu bēgļu, no kuriem daudzi šobrīd mitinās parpildītās bēgļu nometnēs Jordānijā, Libānā un Turcijā. Pērn ES izmitināja piecus tūkstošus ANO reģistrētu Sīrijas bēgļu, kā arī piešķīra patvērumu aptuveni 90 procentiem no tiem 20 tūkstošiem sīriešu, kuri līdz Eiropas kontinentam bija tikuši pašu spēkiem. Vienlaikus šis ierosinājums esot kā atbilde traģiskajiem notikumiem Vidusjūrā, kur nogrimuši daudzi Āfrikas imigrantu pārpildītie kuģi.

“Šis ir visefektīvākais īstermiņa pasākums, ko ES valstis var veikt, lai palīdzētu šiem neaizsargātajiem cilvēkiem, kuriem jāmēro bīstamais ceļš pāri Vidusjūrai,” paziņojusi ES iekšlietu komisāre Cecīlija Malmstrēma. Vienlaikus EK lēmusi piešķirt dalībvalstīm 50 miljonus eiro ar mērķi uzlabot patvērumu meklētāju dzīves apstākļus. Tāpat papildus 400 tūkstoši eiro gadā tiks izsniegti ES tiesībsargājošajai iestādei “Europol”, lai pastiprinātu cīņu pret cilvēku tirgoņiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Bet visumā smieklīga summa. Cik gadā tiks iztērēts medicīnai, pabalstiem, uztirēšanas izdevumi u.t.t. …..

  2. Šlesers, kurš gan cits…

  3. BIZNESA PLĀNS LATVIJAS POLITIĶIEM ? BŪS INTERESANTI UZZINĀT , KURŠ POLITIĶIS UN NO KĀDAS PARTIJAS SĀKS PIRMAIS RUNĀT PAR LATVIJAS VALSTS IESPĒJĀM “PAPILDINĀT” BUDŽETU ?

  4. Izskatās ka ar Grieķiju būs cauri.

Draugiem Facebook Twitter Google+