Mobilā versija
+5.3°C
Gunta, Ginta, Gunda
Otrdiena, 28. marts, 2017
26. maijs, 2016
Drukāt

EK sola tiesu darbus, ja Latvija negrozīs tiesību aktus par lauksaimniecības zemes iegādi (17)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Eiropas Komisija (EK) oficiāli pieprasījusi, lai Bulgārija, Ungārija, Latvija, Lietuva un Slovākija grozītu tiesību aktus par lauksaimniecības zemes iegādi, pamatojoties uz to, ka tajos pārkāpts princips par kapitāla brīvu apriti un brīvību veikt uzņēmējdarbību, pretējā gadījumā EK var pieņemt lēmumu vērsties pret šīm dalībvalstīm Eiropas Savienības (ES) Tiesā.

EK paziņojumā norādījusi, ka 2003.gada Pievienošanās līgumā jaunajām dalībvalstīm paredzēts pārejas periods, kura laikā valstu noteikumus par lauksaimniecības zemes iegādi pieskaņot ES tiesību aktiem. Pēc šo periodu beigām 2014.gadā Bulgārija, Ungārija, Latvija, Lietuva un Slovākija pieņēma jaunus tiesību aktus, kas reglamentē lauksaimniecības zemes iegādi.

Šie jaunie valstu tiesību akti ietver vairākus noteikumus, kurus EK uzskata par ierobežojumu kapitāla brīvai apritei un brīvībai veikt uzņēmējdarbību. Tas savukārt var atturēt no pārrobežu ieguldījumiem.

Dažiem ierobežojumiem var būt attaisnojami mērķi, jo tie tiecas apkarot spekulatīvas iegādes vai kalpo plānošanas vajadzībām un lauku politikas mērķiem; tomēr, lai ierobežojumi būtu likumīgi, tiem jābūt samērīgiem un tie nedrīkst būt diskriminējoši attiecībā pret citiem ES pilsoņiem, uzskata EK.

EK pieprasījums ir izteikts argumentēta atzinuma veidā. Ja Bulgārija, Ungārija, Latvija, Lietuva un Slovākija divu mēnešu laikā nenodrošinās valsts tiesību aktu atbilstību ES tiesību aktiem, EK var pieņemt lēmumu vērsties pret šīm dalībvalstīm ES Tiesā.

Kā vēstīts, EK jau pērn aprīļa beigās informēja par tās būtiskākajām bažām saistībā ar ierobežojumiem, kas Latvijā piemēroti ieguldītājiem (pircējiem) attiecībā uz lauksaimniecības zemes iegādi.

Savukārt Latvijas valdība pērn 16.jūnijā nolēma neatzīt EK formālajā paziņojumā izteiktos pārmetumus lauksaimniecības zemes tirgus jomā, jo nesaskata lauksaimniecības zemes iegādei izvirzīto prasību neatbilstību līguma par ES darbību prasībām, aģentūru LETA iepriekš informēja Zemkopības ministrijā.

Zemkopības ministrijā skaidroja, ka, izstrādājot zemes tirgus regulējumu, jau sākotnēji tika rūpīgi veikta ES tiesību aktu regulējuma, Eiropas Kopienu tiesas spriedumu un citu ES dalībvalstu pieredzes izpēte un analīze kontekstā ar zemes tirgus regulējumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Turpinās kārtējā okupācija.

 2. Brīvības cīnītāji-patrioti riskēja ar savu dzīvību un veselību, lai Latvija atgūtu patstāvību, saglabātu savu kultūru, savu dzīves telpu – Tēvzemi! Tagad tas viss slīd no rokām ārā. Mana Latvija! Tavi valsts pārvaldes ierēdņi ir mums nedraudzīgi! Ja jau ES varenie mūs piespiež būt pasaules pilsoņiem, tad vai mums bija un būs vairs jēga stāvēt sardzē par šo teritoriju – latviju, kas nebūs vairs mūsu mājas?! Mājas saimnieks būs mums svešinieks. Uz priekšu, komisāri un Latvijas valsts lēmēji-kangari, turpiniet pieņemt likumus, kas atļauj mūs pārdot, vēl vairāk atšķaidīt ! Turpiniet nīst un neieredzēt Latvijas patriotus!

 3. Aizvien interesantāk. Ārzemnieki uzpērk zemi to apstrādā ar savu zemju subsīdijām + Latvijas subsīdijas. Mūsu bļauri bļauj, ka mums tās mazākās valsts klaušas, faktiski salīdzina ar Poliju, tad zemes nodoklis Polijā ir gandrīz divas reizes mazāks, nekā Latvijā. Tur zeme vienam īpašniekam ne vairāk kā 300ha, pie mums kaut sapērc vai pusi no visas Latvijas aramzemes. Tāpēc jau tur par skolām, medicīnu , sabiedrisko transportu vai veikaliem satraukuma nav. Arī par paaudžu maiņu lauksaimnieku vidū viss risinās. Tur saimniecības mazākas, subsīdijas stipri lielākas, arī lauku apstrāde daudz dabiskāka. Šeit milzīgajās saimniecībās indē laukus, dzīvniekus un cilvēkus baisos apmēros. Lai visādu reitingu speči paseko līdzi Latvijas mirušo statistikai, galvenie nāves iemesli vēzis un sirds slimības – tiešie indes upuri.

 4. Aizvien interesantāk. Ārzemnieki uzpērk zemi to apstrādā ar savu zemju subsīdijām + Latvijas subsīdijas. Mūsu bļauri bļauj, ka mums tās mazākās valsts klaušas, faktiski salīdzina ar Poliju, tad zemes nodoklis Polijā ir gandrīz divas reizes mazāks, nekā Latvijā. Tur zeme vienam īpašniekam ne vairāk kā 300ha, pie mums kaut sapērc vai pusi no visas Latvijas aramzemes. Tāpēc jau tur par skolām, medicīnu , sabiedrisko transportu vai veikaliem satraukuma nav. Arī par paaudžu maiņu lauksaimnieku vidū viss risinās. Tur saimniecības mazākas, subsīdijas stipri lielākas, arī lauku apstrāde daudz dabiskāka. Šeit milzīgajās saimniecībās indē laukus, dzīvniekus un cilvēkus baisos apmēros. Lai visādu reitingu speči paseko līdzi Latvijas mirušo statistikai, galvenie nāves iemesli vēzis un sirds slimības – tiešie indes upuri.

 5. Kas tad galu galā ir radījis Latviju – latvieši paši, krievi, iedodami brīvību uz visiem laikiem vai tomēr kaut kādi cionisti? Ja latvieši paši, tad paši arī regulējam savu valsti, ar kādām tiesībām EK regulē brīvas valstis? Ir tak teiciens – ne tu mani taisīji, ne tu mani regulēsi un d – ā pa kreisi visus mums neizdevīgos līgumus. Nu nav vairs ciešams!

 6. Zeme ir PILSOŅU īpašums! Eiropa grib uzņemt Izrēlus ,jautājums kā Brisele cīn’\isies ZEMES jautājumā ar Izrēlu ? Zeme nau pirkšanas-pārdošanas objekts ,pirkt -pārdot var NĪ , pilsētā ,bet ne ārpus pilsētas !Tādi ierobežojumi [pamatojas ar VALSTS drošibu ,piemēram Norvēģija,Dānija atteic ĶĪNAS investoriem,zemes pircējiem.

 7. Arī pirmās padomju okupācijas laikā notika tāda “brīvprātīga” pielāgošanās lielajam kaimiņam.

 8. Zintnieks Voldis Atbildēt

  Zeme drīkst būt tikai pilsoņu īpašumā. Tas nodrošina suverenitāti. Biznesam lielu skādi tas nedara, tikai kontrolē interešu samērīgumu. Ārzemnieki var ieguldīt līdzekļus ražošanā, bet, ja ražos “sūdus”, īpašnieki tos iegrožos. Normāli.

 9. dānis-pērku zemiLV,bet bez vietējiem iedzīvotājiem.

 10. Tekat nu, varturi, nolūgties un Briseles kungiem piedurkni bučot! Atbildēt

  Cik mīļi! Briseles baroni par limonādi varēs dabūt letiņu zemi un letiņiem nebūs pretī runāt, citādi tiesa piespriedīs siekstu, rīkstes un strāpi maksāt! Pareizi saka, ka vēsture atkārtojas …

 11. Kanādas ome un citi siltu krēslu tīkotāji LV ar mums visiem par grašiem pārdeva Eiropai. LV neatkarīga bija tikai no 1990.- 2004. gadam!!!

 12. Es EK pārstāvniecībai Latvijā aizsūtīju divus iesniegumus un TM gudro atbildes ,ka Latvijā zeme VĒL NAV UZMĒRĪTA ,atbildē ka tā nav EK problēma . Tātad turpinās ,kā PSRS laikā ar IERĀDĪŠANU uz sagrozītiem plāniem .Pēc LAD kartēm pat 150 m precizitāte .Cik ilgi šis murgs turpināsies?

 13. Padlaikā, vietējie rajonu baroniņi, lai saņemtu prēmijas grašus, viltoja ražošanas rādītājus, tāpēc, pēc obligātajām piegādēm Ļeņingradas un Maskavas pilsētām, pašiem palika tikai kājas un astes.
  Tagad saviltoja datus iestājoties un palika bez subsīdijām.
  Vajadzētu, kurš prot angļu vai franču valodu, noskaidrot, kādus datus par zemju īpašumiem “Latvija” ir iesniegusi Briselei.
  Varbūt, ka tie dāņu un vācu “cūku fermu īpašumi” un skandināvu pensiju fondu īpašumi nemaz nav oficiāli Briseles papīros noformēti, kas ļauj “legāli” iztirgot atlikušo Latviju.
  Ar visādām manipulācijām ar kadastriem-ujadrastiem un nodokļiem pastiprināti attīra Latviju no iedzīvotājiem !

 14. ME’S ESAM li’dztiesigi !? JA NE’ tad jau ja’sta’jas lauka’ no vergturu apvieni’bas !!! Jau tas ka ju’ s l’aujat ieplu’st Eiropa’ azia’tu un afrika’n,u masa’m liecina par TUMS’IEM nodomiem !!! VAI tad tur nebu’s bri’vu zemju ko alkata’m ieka’rot !!!???

 15. Ka’da ES dal,a kam es pa’rdodu vai nepa’rdodu SAVU zemi !??? KAM pieder zeme tas tur ari’ valda ! Ta’pe’c ES vadiba -ja ju’s ve’laties mums uzspiest savu gribu pe’c Mu’su zemes ;- tas jau ir GENOCI’DA AUGSTA’KA’ izpausme !!! JU’S atkla’ja’t savas ka’rtis – istos nolu’kus !!!

 16. Latvijai būtu jāizskata iespēja izstāties no ES, jo mēs nevaram konkurēt ar Eiropas oligarhiem.

  • vajaga rīkot “PAR” referendumu.
   Tikai vēl nav kļuvis tik ūdīgi, lai iniciatīva neizplēnētu lāga neiesākusies. 🙁

Mazajiem zemniekiem būs 15 000 eiro vienreizējais atbalstsMazās lauku saimniecības, kuru gada apgrozījums svārstās 2000-15 000 eiro robežās, varēs pretendēt uz 15 000 eiro vienreizējo atbalstu.
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (10)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+