×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
24. maijs, 2012
Drukāt

EK, vēlākais, jūlijā varētu atjaunot ES fondu maksājumus Latvijai

vilks_andris4

Eiropas Komisija (EK), vēlākais, jūlijā varētu atjaunot apturētos Eiropas Savienības (ES) fondu maksājumus Latvijai, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” teica finanšu ministrs Andris Vilks.

“Kas attiecas uz iepriekš apturētajiem ES fondu maksājumiem, tad mēs savu mājas darbu esam izpildījuši un tagad mēs gaidām atbildes. Ja pašlaik Briselē nebūtu bijis lielais brīvdienu laiks, tad atbilde būtu bijusi jau šonedēļ. Mēs no savas puses uzskatām, ka esam izdarījuši visu, lai maksājumi tiktu ļoti ātri atjaunoti,” norādīja Vilks.

Viņaprāt, EK maksājumus varētu atjaunot jūnijā, vēlākais, jūlijā. “Domāju, tas būs jūnijs. Vēlākais, jūlijs. Jautājums ir, cik ilgu laiku tas prasīs tīri birokrātiski, bet līdz vasarai tam jābūt noteikti, jo viss ir izdarīts,” sacīja finanšu ministrs.

“Mēs ļoti smagi cīnāmies, lai nākamajā ES fondu plānošanas periodā mums būtu lielāki tiešmaksājumi un arī Kohēzijas fonda apmērs,” piebilda Vilks un uzsvēra, ka tādēļ ir svarīgi atrisināt pašreizējās problēmas ar pasažieru pārvadātāja pa dzelzceļu “Pasažieru vilciens” (PV) jauno vilcienu iepirkuma līgumu, ko EK un valdība nav akceptējusi saistībā ar būtiskiem grozījumiem. “Jebkādas šādas lietas kā ar PV ir ļoti bremzējošas, runājot arī par ES fondiem vispār. Tās ir ļoti smagas sarunas un iesaistīti ir visi,” atzina finanšu ministrs.

Jau vēstīts, ka Finanšu ministrija (FM) aprīļa beigās EK iesniedza ziņojumu par nosacījumu izpildi ES fondu maksājumu atjaunošanai.

EK šogad janvārī informēja Latviju par ES fondu maksājumu pārtraukšanu, norādot uz atsevišķiem uzlabojamiem aspektiem ES fondu 2007.–2013.gada perioda vadības un kontroles sistēmā. Paziņojumā EK norādīja, ka ES fondu vadošajai iestādei trūkst ietekmes mehānisma attiecībā uz atbildīgo nozaru ministriju un aģentūru pieņemtajiem lēmumiem par ES fondu līdzekļu izlietojumu. Identificēto nepilnību novēršanai EK uz laiku pārtrauca ES fondu maksājumus un uzdeva Latvijai triju mēnešu laikā izstrādāt rīcības plānu un novērst trūkumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+