×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
17. decembris, 2015
Drukāt

Grībauskaite: EK vēlas pārāk lielas pilnvaras robežapsardzē (3)

Foto: Ivars BušmanisFoto: Ivars Bušmanis

Lietuva atbalsta Eiropas Komisijas ierosinājumu izveidot robežapsardzes dienestu, tomēr tā iebilst pret mandātu EK rīkoties bez dalībvalsts piekrišanas, paziņoja Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.

“Eiropas Savienības ārējo robežu drošība Lietuvai ir ārkārtīgi svarīga. Tādēļ EK ierosinājums izveidot Eiropas robežas un krasta apsardzes aģentūru ir nozīmīgs un pieņemts atbilstošā laikā,” sacīja Lietuvas prezidente. “Lietuvas pozīcija ir tāda, ka Eiropas robežsargu izvietošana ir jāveic ar dalībvalsts piekrišanu vai pēc tās lūguma,” teica Grībauskaite. EK vakar publiskoja plānu par jaunas robežapsardzes un krasta apsardzes aģentūras izveidošanu, kurai būs pilnvaras iejaukties pat bez ES dalībvalstu piekrišanas. Jaunās aģentūras rīcībā būs 1500 cilvēku lieli ātrās reaģēšanas spēki un tiesības iejaukties ES dalībvalstīs, kurās būs ievērojami pieaudzis robežas šķērsotāju skaits, vai arī tās nespēs apsargāt savas robežas, paredz priekšlikums. Jaunā robežapsardzes sistēma nomainīs pašreizējo ES robežapsardzes aģentūru “Frontex”, kas ar tās ierobežotajām iespējām nav tikusi galā ar milzīgo migrantu straumi no Turcijas uz Grieķiju un tālāk caur Balkāniem uz turīgajām Eiropas rietumu un ziemeļu valstīm. ES līderi EK izstrādāto plānu apspriedīs šodien un rīt paredzētajā samitā, paziņoja Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Uja Uja Uja ko nu gribauskaite uztraucas ,mus jau tapat EIROPAS SAVIENIBA ie OKUPEJUSI SEN ta ka vari neuztraukties par tam robezam tagad ta gejeiropiska savieniba var darit ko GRIB ta redz ir dirsa lidejiem .

    • Neapsmaidiet Gribauskaiti, ļoti prātīga sieva ar mugurkaulu!
      Nedrīkst pieļaut, ka ES bez dalībvalstu atļaujas sāktu rīkoties ar to robežām, tad būs tā, kā tagad, Vācijas kanclere Merkele pieņem pilnīgi NEADEKVĀTUS LĒMUMUS, bet par to prasa atbildību no visām dalībvalstīm. Kad vajadzēja aicināt migrantus, nevienai no tām atļauju neprasīja, bet tagad uzgrūs šo “putru” izstrēbt pilnīgi nevainīgām valstīm.
      Tur tā jēga, ne bez pamata!

  2. Vai Grībauskaite baidās ka Eiropas robežsargi bloķēs kontrobandu?

Draugiem Facebook Twitter Google+