Pasaulē
Eiropa

EK vērtēs “Amazon” darbības atbilstību ES konkurences noteikumiem0

Foto: SCANPIX/REUTERS/LETA

Eiropas Komisija (EK) trešdien sākusi izmeklēšanu pret ASV tiešsaistes tirdzniecības kompāniju “Amazon” saistībā ar bažām, ka “Amazon” darbība gan kā tiešsaistes tirgotājam, gan tirdzniecības platformai ir pretrunā Eiropas Savienības (ES) konkurences noteikumiem.

“Amazon” gan pārdod preces tieši, gan ļauj mazākiem tirgotājiem pārdot produkciju “Amazon” platformā.

EK izmeklēšana koncentrēta uz to, kā kompānija izmanto mazāko uzņēmumu datus, lai izvērtētu jaunākās tendences un iepirkšanās paradumus.

EK izvērtēs, vai šāda prakse nesniedz “Amazon” negodīgas konkurences priekšrocības.

“Komisijas sākotnējie noskaidrotie fakti liecina, ka “Amazon” izmanto konkurencei jūtīgu informāciju par tirgotājiem platformā, to produktiem un darījumiem platformā,” paziņoja EK, kas ir ES konkurences uzraugs.

Kompānijām, kas pārkāpušas bloka stingros konkurences noteikumus, draud sods, kas var sasniegt 10% no to kopējā gada apgrozījuma.

Izmeklēšanā cita starpā tiks analizēts, vai un kā “Amazon” tirdzniecības platformas datu izmantojums ir sniedzis kompānijai negodīgas konkurences priekšrocības.

Tāpat tiks vērtēti “Amazon” kritēriji, atsevišķiem tirgotājiem ļaujot piekļuvi tā dēvētajai “Buy Box”, kas ļauj klientiem preces no konkrētā tirgotāja ievietot tieši “Amazon” iepirkšanās grozā.

Saistītie raksti

Lielākā daļa pirkumu platformā tiek veikti ar “Buy Box” starpniecību, norādīja EK, kas pētīs, cik lielā mērā tas ļauj “Amazon” izmantot konkurences jūtīgu informāciju, ko snieguši tirgotāji.

“Amazon” jau izpelnījusies kritiku par labvēlīgu nodokļu vienošanos ar Luksemburgu. 2017.gadā EK kompānijai lika atmaksāt nodokļos 250 miljonus eiro.

LA.lv