Latvijā
Sabiedrība

“LA” aptauja: Kādu atbalstu saņēmāt dievnama atjaunošanai pēc ugunsgrēka?0

Foto – Carnikavas baznīcas profils Facebook

Artūrs Veispāls, Carnikavas luterāņu baznīcas draudzes valdes loceklis: “Carnikavas koka dievnams 2017. gada 10. decembrī diemžēl ir nodedzis līdz pamatiem. Ēka gāja bojā, bet draudze dzīvo. Atbalsts jaunas baznīcas būvniecībai tika saņemts no visas pasaules, daudzām draudzēm. Īpaši aktīvi ziedoja uzreiz pēc ugunsnelaimes, bet ziedojumi tiks vākti vēl, jo ne tuvu vēl nav tik daudz, lai varētu uzcelt baznīcu. Nauda šobrīd nav tērēta. Vēl jāveic projektēšana, un ir lielas cerības, ka varbūt jau šoruden, bet, visticamāk, tomēr nākamajā gadā varētu sākties būvdarbi.”

 

Ritvars Heniņš, Piņķu luterāņu baznīcas draudzes vadītājs: “Pēc ugunsnelaimes 2018. gada septembrī mums izdevies atjaunot konstrukcijas un nomainīt jumta segumu. Kad paliks siltāks, vēl ir nedaudz darbiņu, lai izremontētu iekštelpas. Bet visādi citādi var teikt – jā, par 80% esam tikuši ar dievnama atjaunošanu galā. Saņēmām ne tikai sabiedrības atbalstu ziedojumu veidā, arī būvuzņēmums piedalījās atjaunošanas darbos par saviem līdzekļiem un neko neprasīja papildus no baznīcas, saņēmām arī apdrošināšanas kompensāciju. Finansējuma avoti bija vairāki, kas ļāva izdarīt visus darbus. Vēl ir neliela rezervīte iekšdarbiem. Liekas, ka pietiks.”

 

Iļja Surikovs, Borisovkas vecticībnieku kopienas priekšsēdētājs: “Lūgšanu namu, kurš cieta 2014. gada ugunsgrēkā, esam atjaunojuši. Palīdzēja mūsu, vecticībnieku, kopiena, pagasts, uzņēmēji. Kopā ar sievu vācām līdzekļus, kur vien varējām, un arī atjaunojām divatā. Un izdevās! Diemžēl kopiena ar katru gadu paliek arvien mazāka, jaunatne aizbraukusi, bet vecie aiziet. Katru nedēļu kādu atdodam. Ugunsgrēkā iegāzās jumts un tornis, izdega nama priekšējā daļa. Aizgāja bojā visas ikonas, bet grīda palika neskarta. Vispirms bija jāuzliek jumts, lai sienas nebojātos ziemā. Tās ir mūrētas no ķieģeļiem, metru biezas un ugunsgrēkā necieta. Diemžēl dievnams nebija apdrošināts, man teica, ka nav vērts, jo ķieģeļu ēka. Bet, re, kā aizsvilās griestu siltinājums.”

Saistītie raksti
LA.lv