×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
17. aprīlis, 2016
Drukāt

Ēkā Salaspilī, kurā atrodas vairākas valsts un pašvaldības institūcijas, naktī ugunsgrēkā bojā gājuši trīs cilvēki (3)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Attēlam ir ilustratīva nozīme.

Ēkā Salaspilī, kurā atrodas vairākas valsts un pašvaldības institūcijas, naktī uz 17.aprīli izcēlies ugunsgrēks, kurā bojā gājuši trīs cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvji.

Kā informē VUGD, izsaukums uz ēku Skolas ielā, kurā atrodas gan sociālais centrs, gan dienas centrs personām ar funkcionāliem traucējumiem, gan Valsts policijas iecirknis, saņemts plkst.1.17. Informācija liecināja, ka piecstāvu ēkā bija jūtams sadūmojums un cilvēki netiek ārā.

Kā aģentūrai LETA stāstīja VUGD preses pārstāve Viktorija Gribuste, tad konkrētā māja ir koridora tipa, proti, ir viens garš koridors, kurā ir ieejas istabiņās, bet ir tikai viena kāpņutelpa un izeja, līdz ar ko gadījumā, ja stāva vidū izceļas ugunsgrēks, cilvēki netiek ārā.

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja lielu sadūmojumu ēkas ceturtajā un piektajā stāvā.

Kopumā tika izglābti 39 cilvēki, no tiem 16 tika nocelti ar autokāpņu palīdzību, četri – ar pacēlāju, bet 19 tika izvesti ar glābšanas masku palīdzību.

Tika atrasti arī trīs bojāgājušie – 31 gadu veca sieviete, 57 un 59 gadus veci vīrieši.

Glābšanas darbu laikā traumas guvis arī viens no glābējiem.

Kā informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD), mediķi snieguši palīdzību 23 cilvēkiem, no tiem trīs nogādāti slimnīcā – 67 gadus veca sieviete un 30 gadus vecs vīrietis saelpojies dūmus, bet 22 gadus vecs vīrietis guvis potītes lūzumu.

Kā norādīja VUGD, pēc pašvaldības sniegtās informācijas, ēkā ikdienā uzturas 65 cilvēki, bet brīvdienās – 45 personas.

Kopumā notikuma vietā strādāja sešas autocisternas, vienas autokāpnes un viens autopacēlājs.

Ugunsgrēks likvidēts plkst.6.57 no rīta.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kā tur ar kriminālatbildību par ugunsdrošībai neatbilstošas ēkas projektēšanu un pieņemšanu ekspluatācijā? Un kur tad vēl tāds sīkums kā rezerves izeja un dūmu detektori, nemaz nerunājot par ugunsgrēka signalizāciju? Trīs cilvēku nāve, viena no tām jauna sieviete – dārga cena par noziedzīgu bezatbildību.

  2. nez kas naktī ir par dežurantiem, vismaz diviem būtu jābūt?

    • un kādus dežurantus tu naktī gribēji? sociālā dienesta dežurantu štatu vietu likvidēja, jo pretī tam sēdēja Valsts policijas dežurants… bet tā kā zociķiem tā štatu likvidēšanas birokrātija ieilga, tikmēr poliču dežurants paspēja aiziet pensijā un lindiņa budžeta taupīšanā arī viņa vietu noīsināja…

Draugiem Facebook Twitter Google+