×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
8. augusts, 2014
Drukāt

Ekipāžas atkal Ķegumā


foto: socwall.comfoto: socwall.com

Ķeguma mototrasē “Zelta zirgs” šonedēļ 19. gadu pēc kārtas notiks pasaules motokrosa čempionāta posms ekipāžu klasē.

Tālajā 1996. gadā ļaužu pūļi trases malās alka redzēt ne vien lielisku izrādi, bet arī Kristera Serģa cīņu par uzvaru. Pašmāju smiltīs kāda no Latvijas ekipāžām arvien pretendējusi uz medaļām, bet šoreiz tā nebūs. Vēl pērn ar lielām ambīcijām trasē devās brāļi Daideri un Māra Rupeika ekipāža, taču šosezon dažādu iemeslu dēļ viņus trasē neredzam. Latvijas “Grand Prix” izcīņā startēs labākie pašmāju braucēji Modris Štelle un Artūrs Linters, tomēr viņi nespēj mest izaicinājuma cimdu līderiem.

Latviešu spēku un talantu prot izmantot citās zemēs, nolīgstot par līdzbraucējiem. Kaspars Stupelis un Elvijs Mucenieks starp goda pjedestāla pretendentiem būs ne tikai Ķegumā, bet arī sezonas kopvērtējumā, kurā līderi ir divi Beni – beļģis Adriansens un holandietis van den Bogārts, pašreizējie čempioni. Šogad viņi 12 braucienos tikai vienreiz nav finišējuši pirmajā trijniekā.

Nīderlandes pilota Etjēna Baksa un Stupeļa plānos uzvara pasaules čempionātā ir jau otro vasaru. Pērn tos izjauca savainojumi un veselības problēmas, šosezon pamatīgi iegrieza vienā braucienā nopelnītā nulle Francijā. Tikt priekšā Adriansenam un van den Bogārtam viņi spējuši četros no 12 braucieniem, tostarp viņsvētdien Kivioli trasē Igaunijā. Beļģis Jans Hendrikss un Mucenieks kopvērtējumā nav starp pirmajām trim ekipāžām, taču to spēja abos braucienos Kivioli un kopvērtējumā britiem Stjuartam Braunam un Džošam Čemberlenam zaudē nieka četrus punktus. Starpības sadeldēšana savu līdzjutēju priekšā ir pa zobam.

Startam Ķegumā pieteikušās 43 ekipāžas. Kāda noteikti neieradīsies, tomēr var droši solīt, ka “Zelta zirgā” būs skaļākie starta rūcieni mūsu trasēs šosezon. Turpat Eiropas čempionāta ceturtajā posmā sacentīsies kvadriciklu klases braucēji. Edgaram Meņģelim tehniskas ķibeles nav ļāvušas uzvarēt kādā no iepriekšējiem posmiem, taču savā trasē viņš ir favorīta statusā.

Sacensību programmā kā arvien ir arī sestdienas naktsballe. Biļete abām sacensību dienām maksā 20 eiro, tikai svētdienai – 14 eiro. Jauniešiem un Latvijas pensionāriem būs atlaides, bērniem līdz septiņiem gadiem un invalīdiem – bezmaksas ieeja.

 

MOTOKROSS


EKIPĀŽU PASAULES ČEMPIONĀTA KOPVĒRTĒJUMS 


1. B. Adriansens/B. van den Bogārts (Beļģija/Nīderlande) 271, 2. E. Bakss/K. Stupelis (Nīderlande/Latvija) 231, 3. S. Brauns/Dž. Čemberlens (Lielbritānija) 216, 4. J. Hendrikss/E. Mucenieks (Beļģija/Latvija) 212, 5. V. Žirū/N. Musē (Francija) 184.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+