Sports
Motoru sports

Blakusvāģu festivāls Ķegumā: ar labām cerībām arī latvieši 1

Foto – Juris Kalniņš

Ķeguma trasē “Zelta zirgs” šonedēļ pēc gada pārtraukuma notiks ekipāžu motokrosa pasaules čempionāta posms ar kārtas numuru pieci.

Čempionāts atgriežas ar blakusvāģu festivālu. Divas dienas “Zelta zirgā” notiks ne vien pasaules elites, bet arī retro un veterānu ekipāžu braucieni. Sestdienas pievakarē – līdzjutēju futbola turnīrs un diskotēka. Sacensību rīkotāji no skatītājiem par biļeti prasīs 25 eiro, no Latvijas pensionāriem un jauniešiem līdz 16 gadu vecumam – 15.

Atgriešanās Ķegumā notiek laikā, kad Latvijai pasaules čempionātā atkal ir sava ekipāža. Pilots Jānis Daiders (attēlā no labās) pirms četriem gadiem kļuva par pasaules vicečempionu, līdzbraucējs Kaspars Stupelis bijis čempiona godā, tādēļ, abiem apvienojoties, līdzjutēji šo sezonu gaidīja ar lielām cerībām. Sekmes pagaidām pieticīgākas, nekā cerēja paši sportisti, – labākais rezultāts ir piektā vieta sezonas pirmajā braucienā, bet četru posmu kopvērtējumā latvieši ir septītie. “Finansiālu iemeslu dēļ pirms sezonas neizdevās paveikt nepieciešamo braukšanas treniņu apjomu. Taču ar katru sacīksti jūtamies pārliecinošāk un ceram, ka tuvākajā laikā varēsim cīnīties par vietu trijniekā,” skaidro Kaspars Stupelis. Pavisam skaisti būtu, ja tas izdotos pašu mājās.

Saistītie raksti

Intriga ir arī cīņā par līderu pozīcijām čempionāta kopvērtējumā, un tajā piedalās arī baušķenieks Elvijs Mucenieks franču pilota Valentīna Žirū ekipāžā. Par spīti smagajam kritienam pirms divām nedēļām, viņi Francijā nosargāja otro vietu un Ķegumā centīsies samazināt starpību ar līderiem Etjēnu Baksu un Nikolā Musē. Žirū un Musē daudzus gadus startēja kopējā ekipāžā, bet tagad par titulu cīnās atsevišķi.

 

MOTOKROSS

EKIPĀŽU PASAULES ČEMPIONĀTS

Kopvērtējums: 1. E. Bakss/N. Musē (Nīderlande/Francija) 183, 2. V. Žirū/E. Mucenieks (Francija/Latvija) 173, 3. D. Vilemsens/R. Bakss (Nīderlande) 156, 6. M. Vanlučene/H. Kurpnieks (Beļģija/Latvija) 106, 7. J. Daiders/K. Stupelis (Latvija) 97, 10. K. Santermanss/L. Daiders (Beļģija/Latvija) 62.

LA.lv