×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. marts, 2013
Drukāt

Ekipāžas startēs Šveicē

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Frauenfeldes trasē Šveicē otrajās Lieldienās sāksies motokrosa ekipāžu pasaules čempionāts, kurā starp medaļu pretendentiem atkal būs latvieši. 


Sacensību sezona ekipāžām pa īstam gan ieskriesies tikai maija otrajā pusē. Pasaules čempionātam būs 14 posmi, tostarp 11. augustā Latvijas “Grand Prix” izcīņa Ķegumā.

Pēc pērnajām finanšu problēmām, kuru dēļ sezona palika nepabeigta, atkal cīņā doties gatavojas aizpērnie pasaules vicečempioni Jānis un Lauris Daideri. Tiesa, pagaidām bez vīzijas par sezonu kopumā. Sagatavošanās posmā brāļi trenējās Spānijā un tīko pēc augstas vietas jau Frauenfeldē, taču turpmākos mērķus sev izvirzīšot tikai cīņas gaitā. Māris Rupeiks starpsezonā nebija pārliecināts par karjeras tupinājumu, tomēr nepieciešamo finansiālo atbalstu izdevās atrast, un līdzās atkal ir Haralds Kurpnieks. Kopā ar viņu Rupeiks aizvadījis savas labākās sezonas. Jaunā tehnika vēl tiek sagatavota, tādēļ pirmais posms būs līdzīgs izlūkošanai.

Apņēmības pilns cīnīties par pasaules čempiona titulu holandieša Etjēna Baksa ekipāžā joprojām ir Kaspars Stupelis. Tiesa, pēc kritiena treniņā un pārciestās operācijas Baksam jāizlaiž pirmais posms, un pagaidām nav skaidrības par atgriešanos trasē.

Starp medaļu pretendentiem jāmin arī beļģa Jana Hendrika un latvieša Elvija Mucenieka ekipāža. Toties trasē vairs neredzēsim Jori Hendriku un Kasparu Liepiņu, kuri līdzdalībai pasaules čempionātā nespējot atlicināt nepieciešamo laiku un naudu. Desmitkārtējais pasaules čempions Daniels Vilemsens pēc ilgām pārdomām nolēmis turpināt karjeru, jo motivācija un azarts esot. Viņa motociklu šogad kantēs Etjēna Baksa jaunākais brālis Robs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+