×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. aprīlis, 2015
Drukāt

Ekipējums cāļu audzēšanai

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Vai, liekot perēt vistu olas, pēc to formas var noteikt, vai būs gailītis vai vistiņa? DAGMĀRA JAUNPIEBALGĀ

Kur var nopirkt sildlampu cāļiem? JANĪNA PREIĻU NOVADĀ

Minizoo “Dobuļi” saimniece Agita Ķelpe praksē pārliecinājusies, ka olu forma nenosaka, vai būs gailītis vai vistiņa. Diezgan precīzi cāļa dzimumu var uzzināt pēc gaisa telpas novietojuma olā, izmantojot speciālu caurskates lampu – ovoskopu. Ja gaisa telpa atrodas olas strupajā galā vai mazliet sāņus, būs vistiņa, bet, ja olas smailajā galā, – gailītis. Nedēļu pēc perēšanas sākuma olas ieteicams caurskatīt ar ovoskopu, lai pārliecinātos par dīgļa attīstību un atlasītu neapaugļotās. Apaugļotu olu var pazīt pēc asinsvadu tīkla, kura vidū ir melns plankumiņš (dīglis). Neapaugļota ola ir caurspīdīga, ar tumšāku, norobežotu dzeltenumu.

Aprīkojuma iegāde:

• SIA “Laktro” Jelgavā pašlaik ir pārdošanā Vācijā ražoti ovo­skopi par 26,35 eiro.

• Pie madonieša mājputnu kolekcionāra Ojāra Šmita var iegādāties Anglijā ražotu ļoti labas kvalitātes ovoskopu par 80 eiro, kā arī keramiskās sildlampas, sākot no 20,60 eiro. To jauda ir 100–250 W.

• Infrasarkanie starotāji cāļu guļvietas papildu apsildei no augšas nopērkami SIA “Farmitek” (Olaines pagasta Jāņupē). Parastie, ar 150 W jaudu maksā vidēji 5 eiro, bet ekonomiskie (100 W) – aptuveni 9 eiro. Viens sildītājs paredzēts 20–30 cāļiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+