×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
23. maijs, 2012
Drukāt

Ēķis: mediju vidē Latvijā vēl viss juks un bruks

ekis_andrejs1

Mediju vide Latvijā ir lielo pārmaiņu priekšā un te viss vēl juks un bruks, trešdien publicētā intervijā žurnālam “Lietišķā Diena”  atzinis LNT vadītājs Andrejs Ēķis.

“Tā ir lielo pārmaiņu priekšā. Domāju, ka te vēl viss juks un bruks. Viss ies pa gaisu!,”  prognozēja Ēķis.

Viņaprāt, LNT un TV3 īpašnieces “MTG  Broadcasting AB” (MTG) apvienošanās būs tikai sākums – vēl daudz kas notiks. “Nevar būt tā, ka televīzija un internets strādā atsevišķi. Piemēram, LNT vien šobrīd projekta stadijā ir divi interneta portāli. Avīzes gan mēs neizdosim, jo to mēs galīgi nesaprotam,”  teica LNT vadītājs.

Jautāts, par konkrētiem medijiem, kam būtu jāpazūd no tirgus, Ēķis atzina, ka tas nav obligāti. “Nav obligāti. Mediji, kam ir sekotāji, nekrīt. Ja iznāk medijs, un tam ir 1000 sekotāju – tam ir jākrīt. Bet medijam, kam ir daudz sekotāju, īslaicīgas finansiālās grūtības nav nekāda lielā problēma. Mediju biznesā ir kā reliģijā – ja nav draudzes, reliģija krīt. Tāpēc jau gan katoļi, gan luterāņi, gan musulmaņi cīnās par sekotājiem. Medijos ir tāpat – jāmāk sludināt noteiktas vērtības. Šobrīd nevis kāds pazūd, bet gan notiek grupēšanās un segmentēšanās. Ja pazūd mazie, to tāpat neviens nepamana. Bet lielie nepazūd – tie pārgrupējas. MTG jau arī interesē, lai tam tagad būtu nevis trīs, bet gan seši kanāli, ko pakot, bet katrs no tiem būtu savai auditorijai,”  skaidroja LNT vadītājs.

Viņaprāt, bažas par reklāmas tirgu pēc LNT un MTG apvienošanās ir izpūsts burbulis. “Reklāmas aģentūras nav nobijušās no tā, ka cenas var būt augstākas – Konkurences padome (KP) ir noteikusi, ka trīs gadus tās nevar celt. Visiem ir bailes par savu komisiju bāzi. Nevis par klientiem, bet gan komisijas lielumu. Bet vēl jau ir LTV, Krievijas mediji un amerikāņu kompānijas, kur komisijas bāze būs lielāka,”  teica Ēķis.

Jau vēstīts, ka KP  ir atļāvusi apvienoties televīzijas kanāla “TV3 Latvia” īpašniecei “MTG  Broadcasting AB” (MTG) ar   LNT , taču paturējusi tiesības līdz 2017.gada beigām likt apvienošanās dalībniekiem daļu savu aktīvu pārdot.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+