×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
5. jūnijs, 2015
Drukāt

Ēķis: Nesaprotu, par ko mani notiesāja (10)

Foto: LETAFoto: LETA

Neviens no sākotnējiem pārmetumiem digitālajā lietā tā arī nav apstiprinājies, intervijā laikrakstam “Neatkarīgā” norāda šajā lietā apsūdzētais, bijušais “Latvijas Neatkarīgās televīzijas” līdzīpašnieks kinoproducents Andrejs Ēķis, kuram nav skaidrs, par ko tad viņš ir notiesāts.

Kā atgādina Ēķis, savulaik izskanēja, ka lietā iesaistītie gribējuši izkrāpt “Latvijas Mobilā telefona” daļas. “Tas nav pierādījies, par to vairs nav nekādas runas. Vēl tika runāts par kaut kādiem 150 miljoniem, kas arī vairs nav nekādā veidā pieminēts. Trešā lieta ir tas, ka nav zaudējumu kompensācijas, jo nav cietušā. Par ko tad īsti esmu notiesāts?” jautā Ēķis.
Pēc viņa teiktā, par to vēl būšot strīdi, Ēķis un aizstāvji gaidot, kad būs gatavs pilnais sprieduma teksts, lai lemtu par pārsūdzību.

Kā uzsver Ēķis, nekad neesot slēpis, ka viņu interesē digitālā televīzija, un tagad, pēc tik ilgiem gadiem, ir apstiprinājies, ka ceļš uz digitālo televīziju ir bijis pareizs.

Digitālās lietas rašanos viņš skaidro ar apstākļu – gan politisku, gan ekonomisku – kopumu. “Pirmā komponente bija tāda, ka kādas kompānijas bija ieguldījušas lielus līdzekļus vados. Bet te piepeši nāk tādas tehnoloģijas, kas nodrošina televīziju pa gaisu. Ko dara tā kompānija, kas vilkusi vadus? Protams, ka tā ir izmisusi. Tas ir loģiski. Tāda kompānija dara visu, lai traucētu jauno tehnoloģiju nākšanu. Otrs – ka kaut kur kaut kādā veidā digitālās televīzijas tapšanas gaitā bija iemaisīts [ekspolitiķa, uzņēmēja] Andra Šķēles vārds. Tur nevis patiešām viņš kādā veidā piedalījās, bet bija runas, ka viņš it kā ir klāt – stāv kaut kur blakus vai aiz muguras. Ja tur būtu kāds Sidorovs vai Pečkins, tad tas nevienu neinteresētu, bet Šķēle interesēja. Tolaik vienām partijām vajadzēja satriekt pīšļos citas partijas, un digitālā lieta bija viena no lietām, ar kuru sist,” savu viedokli skaidro Ēķis.

Arī lietas tiesnesis atzinis, ka neviena diena procesā nav bijusi ievilkta garumā, uzsver lietā apsūdzētais. “Bet tik un tā līdz spriedumam pirmajā instancē ir iets tik daudzus gadus. Diemžēl Latvijas tiesu sistēma ir tāda, ka it kā mēs, cilvēki, būtu mūžīgi un nemirstīgi. Cilvēkam it kā ir tiesības uz ātru un taisnīgu tiesu – vainīgs, saņem sodu un uz priekšu. Bet mūsu gadījumā ir tā, ka tiesu darbi ir vilkušies bezgalīgi – kurš gan vairs var saskaitīt, cik ir bijis tiesas sēžu,” norāda Ēķis. Viņa radi un paziņas zinājuši, ka trešdienas un piektdienas viņš aizņemts ar sēdēšanu tiesā.

“Es to sev iestāstīju tā, ka esmu Juridiskajā fakultātē un apgūstu zinības,” sacīja Ēķis. Nevarot teikt, ka ieguvis augsti izglītota jurista zināšanu līmenī, bet vispārējos principus saprotot ļoti labi. “Es šo savu tiesāšanu esmu pārvērtis nevis par sāpi, bet par izglītības iegūšanu. Acīmredzot kāds tur augšā tā ir gribējis, lai es šādā veidā mācos jurisprudenci. Tāda dusmu nosēduma man nav, es to uztveru kā pārbaudījumu,” stāstīja Ēķis.

Kā ziņots, 15.maijā tiesa nolēma atzīt par vainīgiem 13 digitālās televīzijas krimināllietā apsūdzētos, septiņiem no viņiem piespriežot reālu cietumsodu, bet sešiem nosakot naudas sodus. Tikmēr piecas personas attaisnotas un viena atbrīvota no kriminālatbildības.

Ēķim tiesa piemēroja 43 200 eiro naudas sodu.

Spriedumu iespējams pārsūdzēt.

Rīgas apgabaltiesas tiesnesis Juris Stukāns motivētu spriedumu apjomīgajā tā dēvētajā digitālās televīzijas krimināllietā plāno sagatavot līdz 28.oktobrim

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. cilvēks NEKO NESAPROT!????? TAS IR NONSENSS????? NAV BRĪNUMS, KA TIK TRAKI VAR IEKRIST… JA būtu SAPRATIS, nekas tāds nebūtu…. BARA INSTINGTS uz darbošanos, bet SAPRAŠANA vienatnē nevedas….

  • PIRMS tu (u.c. taml. bezcerīgi truli intelektuālie impotenti) atļaujies publiski murgot totālu šizu, pie tam vēl – par tēmām, no kurām tev u.c. taml. ģenētiski defektīviem latvāņu LUMPEŅIEM tradicionāli un gluži likumsakarīgi NAV pat i ne visniecīgākās nojēgas – pacenties apgūt dzimtās (?) Valodas lietojuma prasmes un taml. jebkuram normālam cilvēkam minimāli nepieciešamo izglītību vismaz palīgskolas sākumklasīši necilajā līmenīti.

   tu pats, savukārt, gan esi VISU SAPRATIS, vai ne? Tādā gadījumā (skat. arī viedokli iepr.) – pacenties KONKRĒTI un pa punktiem juridiski / pēc būtības pienācīgi argumentēti un juridiski adekvāti pilnvērtīgi pierādāmi “atgādināt” to VISU tiem, kas esot “aizmirsuši un nav sapratuši, par ko lieta”.

   Pretējā gadījumā – pacenties tomēr publiskā telpā “neizgāzties kā veca sēta”, murgojot galīgi šķērsām savu kārtējo “revolucionārās pāliecības” zombijfana šizu. Un, pie viena, arī papūlies atgādināt sev u.c. taml. bezcerīgi defektīviem latvāņu LUMPEŅIEM, ka “gudri (c)irst NAV malku cirst!”, kā ir sacīts. ;)))

 2. Ēķis nevis “nesaprot”, bet gan “aizmirsis”, par ko lieta! Tāpat kā cinevillas tapšanas gaitā nemaksātos nodokļus! Žēl valsti, Ēķa kungs!

  • ;)))

   Toties – tu gan neesi “aizmirsis” un perfekti “saproti, par ko lieta”, vai ne?
   Tādā gadījumā – pacenties KONKRĒTI un pa punktiem juridiski / pēc būtības pienācīgi argumentēti un juridiski adekvāti pilnvērtīgi pierādāmi “atgādināt” to VISU tiem, kas esot “aizmirsuši un nav sapratuši, par ko lieta”.
   Pretējā gadījumā – pacenties tomēr publiskā telpā “neizgāzties kā veca sēta”, murgojot galīgi šķērsām savu kārtējo “revolucionārās pāliecības” zombijfana šizu. Un, pie viena, arī papūlies atgādināt sev u.c. taml. bezcerīgi defektīviem latvāņu LUMPEŅIEM, ka “gudri (c)irst NAV malku cirst!”, kā ir sacīts. 😉

 3. Varēja vēl iesēdināt, lai padomā par ko notiesāts , tad būtu vismaz laiks saprast.

  • ?!??? Varētu padomāt, ka tu un taml. bezcerīgi truli latvāņu LUMPEŅI ar savā starpausu tilpumā pelējošajām skaidām ir spējīgi “saprast” vismaz to, ka atļaujoties kārtējo reizi muldēt tolātli šķērsām, nebūt nekļūst gudrāki, bet gan – tieši pretēji: kārtējo reizi nodemonstrē savu nožēlojamo glupību jeb intelektuālo impotenci, t.sk. arī absolūti bezcerīgi trulu juridisko analfabētismu?! ;)))

   Jā, patiešām, BEZ jebkādām ilūzijām – MUĻĶU zeme SILES “valsts” “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

   • Ko tu te vēl meklē… Tas nav labi veselībai… Dabūsi vēl insultu.

    • > “jajautā” (6.06.2015., 02:05)

     ;)))

     Te nekas nav “jāmeklē” – vienīgais necili niecīgas uzmanības vērtais ir tas, kā “savā sulā vārīdamies” un gaužām jau derdzīgi smakodami, nīkuļo šīs pašreizējās “valsts” LUMPEŅU “titulnācijas” locekļi, vēl dažus pēdējos gadus līdz pilnīgai iznīkšanai, nosmokot savos pašķēzītajos sū#os. Pirms tam vēl – pat neapjēdzot, ka šamajiem totāli defektīvajiem radījumiem šāda lopiski trula veģetēšana patiešām “nav laba veselība”, kā jau jebkura morālā / fiziskā agonija. Arī tāpēc, ka tev u.c. taml. latvāņu LUMPEŅIEM, tikai teorētiski iespējami attopoties un apjēdzot savu kritiski dramatisko situāciju un gaužām jau neapskaužamo perspektīvu neizbēgami par vēlu, pat ļoti ticami var “dabūt vēl insultu” (un, pie tam vēl – tikai salīdzinoši “labākajā” gadījumā).

     Nu, rau – tāpēc arī šajā pašreizējā SILES “valstī” “eurolatv(ĀN)ijā” vēl pagaidām atlikušie absolūtajā mazākumā esošie normālie cilvēki “vēl te meklē” galvenokārt iespēju ikdienišķi pavērot “tekošo momentu”, vienlaikus arī elementāri loģiski prognozējot, ar ko tas viss beigsies. Vienkārši – tīri cilvēciskas intereses dēļ, patiesībā. Par ko, savukārt, tev un taml. bezcerīgi aprobežotiem latvāņu LUMPEŅIEM zināmu visnotaļ objektīvu iemeslu dēļ NAV pat i ne visniecīgākās nojēgas.

     Tā vi’š i’, latvāņu LUMPENI “jajautā”, ko šam padarīsi. 😉

 4. ” Ēķis: Nesaprotu, par ko mani notiesāja ”
  Par to tevi, onka, arī notiesāja !
  Tagad saproti ?

  • tu, aumež jau “saprotošais” LUMPENI un “revolucionārās pārliecības” zombijfan, neaizmirsti šo kretīnisko “konģeniālo asprātību” atgādināt PATS SEV – tad kad neizbēgami pienāks tava (tavu tuvinieku / draugu / kolēģu) kārta kļūt par kārtējo “izstrādes figurantu” kārtējā klaji falsificētajā “lietā”, kuru sashēmos un realizēs šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” agonējošajā “ķēķa tieiskuma” SISTĒMĀ parazitējošie kriminālrecidīvie “menti”. Ir sacīts: “Smaidi un gaidi, maita – “laime” nāk!” Tas = arī par tevi un taml. bezcerīgi defektīviem “eurolatv(ĀN)ijas” LUMPEŅIEM. 😉

Draugiem Facebook Twitter Google+