×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. marts, 2015
Drukāt

Ekmanis: “Melbārdis ir labākais pilots bobsleja pasaulē” (2)

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Oskars Melbārdis šobrīd ir labākais bobsleja pilots pasaulē, jo pasaules čempionātā (PČ) viņš bija vienīgais, kuram izdevās iegūt godalgas gan divniekos, gan četriniekos, uzskata Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas viceprezidents Zintis Ekmanis.

Uzreiz pēc sacensībām Vinterbergā sportisti atsevišķi vairākās automašīnās no Vācijas devušies mājup. ”Tāpēc nekāda kopīgā sportistu svinīgā sagaidīšana un sveikšana oficiāli nav paredzēta,” sacīja Ekmanis. ”Tāda iespēja varētu būt 14. martā, kad Siguldā notiks sezonas noslēguma pasākums, un bobslejisti aizvadīs savas sacensības Latvijas olimpiādē.”

”Rezultāti šajā pasaules čempionātā parāda, ka esam bobsleja un skeletona lielvalsts,” lepojas Ekmanis, kurš pats pirms 30 gadiem Červīnijā, Itālijā kļuva par pirmo latviešu bobslejistu ar PČ godalgu, gūstot bronzas medaļu divniekos, kad pārstāvēja PSRS. ”Melbārdis ir labākais pilots bobslejā pasaulē, jo viņš bija vienīgais, kurš ieguva medaļas abās disciplīnās.”

Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu svētdien ieguva bronzu četriniekos, bet aizpagājušajā nedēļā kopā ar Dreiškenu – sudrabu divniekos. Visu pārējo četru godalgu īpašnieki bobslejā bija vācieši, četri dažādi PČ rīkotājvalsts piloti.

”Lai pārspētu vāciešus viņu trasē?!” Ekmanis nebija pārsteigts par to, ka absolūtais līderis Pasaules kausa ieskaitē visas sezonas garumā netika pie zelta sezonas svarīgākajās sacensībās. ”Esam priecīgi, ka četriniekos izdevās cīņa līdz pēdējam braucienam un pretendējām uz uzvaru.”

Ekmanis uzsvēra gan vāciešu mājas trases priekšrocības, gan otrajā dienā uznākušo siltāko laiku. ”Slidas ir ļoti jūtīgas pret laika apstākļiem,” viņš teica.

Bez bobslejistu sudraba un bronzas, Vinterbergā skeletonists Martins Dukurs trešo reizi kļuva par pasaules čempionu, bet Tomass Dukurs, izcīnot bronzu, pirmo reizi tika pie PČ godalgas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Paldies vīri! Patiess lepnums!

  2. Ja latvieši tik pat labi strādātu, kā šļūc uz leju pa reni, tad Latvija būtu labākā zeme pasaulē. Diemžēl sporta histērija ir vienīgais, kas mums ir. Un vēl ir parādi.

Draugiem Facebook Twitter Google+