×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
31. maijs, 2016
Drukāt

Ekmanis skeptisks par Pasaules kausa posmu Siguldā: vācieši to negrib

LETALETA

Pēc nepilnām divām nedēļām Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) kongresā apstiprinās nākamās sezonas kalendāru, taču Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis skeptiski vērtē izredzes iegūt tiesības rīkot Pasaules kausa posmu Siguldas trasē.

Kā zināms, pērn decembrī Siguldā risinājās Eiropas kausa posms bobslejā divnieku ekipāžām un skeletonā. Pēc šīm sacensībām LBSF pauda cerību, ka Siguldas trasē Pasaules kausa posms varētu notikt jau nākamajā vai, vēlākais, aiznākamajā sezonā, taču tagad Ekmanis sarunā ar aģentūru LETA izredzes iegūt tiesības rīkot augstākā līmeņa sacensības Latvijā vērtē skeptiski.

“Indikācijas ir tādas, ka vācieši negrib, lai mēs rīkojam. Vācieši ir karaļi tikai mājas trasēs un izmanto savas priekšrocības. Viņi nedomā par vispārēju bobsleja attīstību,” sacīja Ekmanis.
Nākamās sezonas kalendārs tiks apstiprināts un paziņots 12.jūnijā, kad Londonā notiks 85.IBSF kongress. “Kalendārs ir sporta komisijas prerogatīva, un lēmumu pieņem izpildkomiteja. Vācieši regulē satiksmi starptautiskajā federācijā. Viņiem pārējais nerūp,” teica Ekmanis, kurš uz kongresu dosies kopā ar LBSF prezidentu Jāni Kolu.

IBSF kongresā tiks apstiprināta arī 2020.gada pasaules čempionāta norises vieta. Tāpat pasākumā 2018.gada Phjončhanas olimpisko spēļu organizatori sniegs ziņojumu par gatavošanās norisi.

Kā zināms, martā uz Phjončhanas trasi devās latviešu skeletonists Martins Dukurs, bobsleja pilots Oskars Melbārdis, kā arī kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici, tomēr testi netika aizvadīti, kā paredzēts, jo organizatoriem neizdevās trasē sagatavot pietiekami kvalitatīvu ledu – kamaniņu braucēji un skeletonisti limitēti varēja iemēģināt trasi, bet bobslejisti pie šādas iespējas nemaz netika.

Iepriekšējo reizi Pasaules kausa posms skeletonā Siguldā risinājās 2004.gadā, kad sliktos laikapstākļos uzvaru negaidīti svinēja Tomass Dukurs, kuram joprojām tā ir vienīgā uzvara karjerā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+