Sports
Ziemas sports

Ekmanis Sočos skolo Medvedevu 16

Foto – AFP/LETA

Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas viceprezidents Zintis Ekmanis Soču olimpisko spēļu bobsleja četrinieku sacensības svētdien vēroja kopā ar Krievijas ministru prezidentu Dmitriju Medvedevu.

“Medvedevs nejauši pienāca klāt. Iepriekš nebijām tikušies, tagad iepazīstināju ar sevi, teicu, ka desmit gadus esmu startējis PSRS bobsleja izlasē un izcīnīju šai valstij pirmo olimpisko medaļu,” “LA” pastāstīja Zintis Ekmanis, kurš ir 1984. gada Sarajevas olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvējs divnieku ekipāžām. Medvedevu esot pavadījuši miesassargi, taču uzvedušies neuzkrītoši.

Vaicāts, par ko runājuši, Zintis ar sev raksturīgo humoru nosmej: “Vēsturi nepārrakstījām. Runājām par sportiskām lietām, es tāpat kā televīzijā komentējot viņam pateicu, kurš kā nobrauca, kur kļūdījās. Šķiet, ka Medvedevam nebija lielu zināšanu par bobsleju, tā ka es viņu paskoloju un viņš manis teikto klausījās ar interesi.”

Ekmanim radies iespaids, ka Medvedevs, kurš no 2008. līdz 2012. gadam bija Krievijas prezidents, ir ļoti cilvēcīgs. Sacensību izskaņa abiem bija ļoti intriģējoša – latvieša Oskara Melbārža pilotētais četrinieks brauca pirmspēdējais un uzrādīja tobrīd labāko rezultātu, nodrošinot vismaz sudraba medaļas. Pēdējais uz starta devās krieva Aleksandra Zubkova četrinieks. Mājinieks zaudēja braucienā, tomēr summā nosargāja pārsvaru un ieguva savu otro zelta medaļu Sočos. “Skaidrs, ka mēs priecājāmies par Oskaru. Gaidījām Zubkova braucienu, un pēc tā Medvedevs izrādīja cieņu, mūs apsveicot,” teic Zintis Ekmanis. Krievijas politiskajai elitei bobslejs ir tuvs sporta veids. To apliecina tas, ka olimpisko spēļu noslēguma ceremonijā Aleksandrs Zubkovs sēdēja blakus prezidentam Vladimiram Putinam.

Ekmanim par pirmo bobslejistu medaļu neatkarīgās Latvijas vēsturē ir īpašs prieks: “Tik daudz darba ir ielikts, un forši, ka tas rezultējies medaļā. Bobslejā esmu kopš 1980. gada, pēdējos 20 gadus – kā funkcionārs. Tagad man emocijas bija lielākas nekā tad, kad pats izcīnīju medaļu. Toreiz biju jauns un dumjš – domāju, ka medaļas tik nāks un nāks. Sočos pēc mūsējo sudraba pat apraudājos.”

LA.lv