Mobilā versija
+4.9°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
27. oktobris, 2015
Drukāt

Ekobrauciens Kurzemes rudenī

Publicitātes fotoPublicitātes foto

"Peugeot Eco Cup 2015" Latvijas brauciena dalībnieki pirms starta.

Pagājušajā nedēļā desmit Latvijas auto preses pārstāvji piedalījās ekonomiskas braukšanas sacensībās “Eco Cup”, ko organizēja “Peugeot” Baltijas pārstāvniecība.

Latvijas ekobrauciena dalībniekiem vienā dienā bija jāveic loks pa Zemgali un Kurzemi, atzīmējoties kontrolpunktos Jelgavā, Saldū, Skrundā, Liepājā un Venspilī – kopumā gandrīz 550 kilometru. Starts un finišs bija pie “Peugeot” autocentra “Forum auto” Rīgā. Distance bija jānobrauc ar pēc iespējas mazāku vidējo degvielas patēriņu, ko uzrādīja automobiļa dators. Dalībnieki tika sadalīti komandās pa divi katrā automašīnā. Katras komandas rīcībā tika nodots “Peugeot 208” mazās klases auto. Trīs automašīnām bija 100 zirgspēku 1,6 BlueHDi dīzeļdzinēji ar ražotāja norādīto vidējo degvielas patēriņu 3,4 l/100 km. Divām mašīnām bija 1,2 PureTech 82 zirgspēku benzīna dzinēji, kuriem ražotāja norādītais vidējais degvielas patēriņš tā dēvētajā kombinētajā ciklā ir 4,5 l/100 km.

Labāko rezultātu dīzeļ­auto vidū uzrādīja Ingara Teņa un Roberta Jansona komanda – vidējais degvielas patēriņš 2,7 l/100 km. No automobiļiem ar benzīna dzinēju labāko rezultātu sasniedza Guntara Pulsa un Raimonda Zandovska komanda ar vidējo degvielas patēriņu 4,2 l/100 km. Jāpiebilst, ka visas dalībnieku komandas uzrādīja zemāku degvielas patēriņu, nekā ražotāja noteiktais, bet dīzeļ­auto rezultāts 2,7 l/100 km ir arī vislabākais visu Baltijas valstu braucienu kopvērtējumā. Vidējais dalībnieku ātrums, ko uzrādīja automobiļu datori, bija aptuveni 60 km/h.

Ekonomiskas braukšanas sacensības “Peugeot Eco Cup” ir tradicionālas sacensības par zemāko degvielas patēriņu, ko “Peugeot Baltic” ir organizējis jau vairākas reizes.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+