×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. oktobris, 2015
Drukāt

Ekobrauciens Kurzemes rudenī

Publicitātes fotoPublicitātes foto

"Peugeot Eco Cup 2015" Latvijas brauciena dalībnieki pirms starta.

Pagājušajā nedēļā desmit Latvijas auto preses pārstāvji piedalījās ekonomiskas braukšanas sacensībās “Eco Cup”, ko organizēja “Peugeot” Baltijas pārstāvniecība.

Latvijas ekobrauciena dalībniekiem vienā dienā bija jāveic loks pa Zemgali un Kurzemi, atzīmējoties kontrolpunktos Jelgavā, Saldū, Skrundā, Liepājā un Venspilī – kopumā gandrīz 550 kilometru. Starts un finišs bija pie “Peugeot” autocentra “Forum auto” Rīgā. Distance bija jānobrauc ar pēc iespējas mazāku vidējo degvielas patēriņu, ko uzrādīja automobiļa dators. Dalībnieki tika sadalīti komandās pa divi katrā automašīnā. Katras komandas rīcībā tika nodots “Peugeot 208” mazās klases auto. Trīs automašīnām bija 100 zirgspēku 1,6 BlueHDi dīzeļdzinēji ar ražotāja norādīto vidējo degvielas patēriņu 3,4 l/100 km. Divām mašīnām bija 1,2 PureTech 82 zirgspēku benzīna dzinēji, kuriem ražotāja norādītais vidējais degvielas patēriņš tā dēvētajā kombinētajā ciklā ir 4,5 l/100 km.

Labāko rezultātu dīzeļ­auto vidū uzrādīja Ingara Teņa un Roberta Jansona komanda – vidējais degvielas patēriņš 2,7 l/100 km. No automobiļiem ar benzīna dzinēju labāko rezultātu sasniedza Guntara Pulsa un Raimonda Zandovska komanda ar vidējo degvielas patēriņu 4,2 l/100 km. Jāpiebilst, ka visas dalībnieku komandas uzrādīja zemāku degvielas patēriņu, nekā ražotāja noteiktais, bet dīzeļ­auto rezultāts 2,7 l/100 km ir arī vislabākais visu Baltijas valstu braucienu kopvērtējumā. Vidējais dalībnieku ātrums, ko uzrādīja automobiļu datori, bija aptuveni 60 km/h.

Ekonomiskas braukšanas sacensības “Peugeot Eco Cup” ir tradicionālas sacensības par zemāko degvielas patēriņu, ko “Peugeot Baltic” ir organizējis jau vairākas reizes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+