×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2013
Drukāt

Ekociematu analīze interneta vidē

Pagājušā gada nogalē tika pabeigts darbs pie viena no projekta “Ekociemati ilgtspējīgai lauku attīstībai” uzdevumiem – pašnovērtēšanas un ekociemata attīstības testa/rīka izveides un ievietošanas internetā (ICT tool).

 

Tests palīdz veikt ekociemata analīzi ekociematu attīstītājiem un pašiem iedzīvotājiem novērtēt ciemata attīstības virzienus un iedzīvotāju savstarpējo attiecību modeļus (sadarbība, iekšējās vienošanās/līgumi, ārējās attiecības u. tml.). Tests noder arī iedzīvotājiem, kas tikai plāno izveidot ekociematu, lai atbildētu paši sev uz daudziem jautājumiem, pirms pieņem lēmumus par ieguldījumiem ciemata izveidē.

Testam ir izveidotas divas versijas: īsā, kas sastāv no 12 jautājumiem, un garā no 36 jautājumiem. Abās versijās jautājumi sadalīti divos blokos: par vēlamo situāciju (ekociemata vīziju) un par esošo situāciju. Tas sniedz iespēju izvērtēt, cik vēlamā situācija ir pietuvināta esošajai situācijai ekociematā. Projekts, kura ideja ir ekonomiskā un ekoloģiskā atbildība, rosina ikvienu aizdomāties par dzīves ieradumu maiņu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+