Uncategorized

Ekoloģiska alternatīva pirts grīdai – kompozītmateriāla dēlīši0

Foto – Shutterstock

Pirts priekštelpā ir lakota spundēto dēļu grīda. Dēļi pūst, tie vairākkārt ir mainīti. Abās pusēs pirtij ir dīķi. Zem grīdas atrodas šļūtene, virs tās kārtām ir ķieģeļi, ruberoīds, brusas un dēļi. Ko darīt ar šādu grīdu? Domājam betonēt un likt flīzes, bet tās ļoti slīd. Gribētu tomēr dēļu grīdu. VINETA SALDŪ

Lakota virsma grīdas dēļiem ir tikai īstermiņa risinājums. Speciāli neapstrādāta dēļu grīda mitrās telpās ir pilnīgi bezjēdzīga. Lai materiāls nebojātos, tam jābūt piesūcinātam ar īpašām vielām. Liela nozīme ir grīdas pamatnei. Arī tā jāsagatavo, lai koks nebojātos no apakšas.

Terases grīdai var izvēlēties speciālus koksnes dēļus, pa kuriem staigājot slapjā laikā neslīd kājas. Visbiežāk tos izgatavo no priedes, un cenas ziņā tie ir pieņemamāki. Tomēr, lai terases dēļi kalpotu ilgāk, tos nepieciešams apstrādāt ar laku, eļļu vai citiem līdzekļiem.

Dabiskā koka dēļiem ir alternatīva – kompozītmateriāla terases dēlīši, kas vizuāli ir ļoti līdzīgi, taču tos nevajag apstrādāt ar aizsarglīdzekļiem, jo nav pakļauti laikapstākļu ietekmei.

SIA “WPC GreenDECK” ražošanas vadītājs Matīss Hermanis atklāj, ka dēļu sastāvā ir 60% smalcinātas koksnes, 30% plastmasas un 10% saistvielas, kā arī konkrēti cietinātāji un krāsvielas. Priekšrocība ir tā, ka lakotam vai krāsotam dēlim saules ietekmē ar laiku lobās krāsa, turpretī kompozītmateriāla dēlītim tas nenotiek, jo krāsa ir iestrādāta materiālā. Dēlīši būs ilgmūžīgi, jo tiem netraucē mitrums un dēlīši arī nesavērpjas.

Saistītie raksti

Pirts priekštelpā var ieklāt arī neslīdošu flīžu grīdu. Lai būtu lielāks komforts, var padomāt par apsildāmās grīdas ierīkošanu, tiesa, tas sadārdzinās izmaksas. Pareizi ieklāta flīžu grīda izturēs vismaz desmit gadu, un to nomainīt nāksies tikai gadījumos, ja flīzes būs iešķeltas vai paši vēlēsieties atsvaidzināt telpas izskatu.

Vizuāli flīzes rada samērā vēsu iespaidu, bet koka grīda – mājīgumu, it īpaši, ja nav ierīkota apsildāmā grīda. Savukārt mitrums ir pirmais bieds kokam, tāpēc šādu segumu nāksies mainīt biežāk.

LA.lv