×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. jūlijs, 2015
Drukāt

Ekoloģiskā nelaime Šlokenbekā: no ezera izsmeltas jau četras tonnas beigtu zivju (2)

Foto - wikimapia.orgFoto - wikimapia.org

No Šlokenbekas ezera Tukuma novadā izsmeltas jau četras tonnas beigtu zivju, aģentūrai BNS piektdienas rītā pastāstīja Valsts vides dienesta (VVD) pārstāve Jūlija Ņikitina.

Nav izslēgts, ka beigto zivju varētu būt vēl vairāk, jo tās, kuras ir saskārušās ar piesārņojumu vai arī turpina smakt, ūdens virspusē uzpeldēs pēc kāda laika. No ūdens izceltas tās pašas zivis, kas iepriekš – plauži, līņi, līdakas, zandarti un vīķes.

Tāpat VVD apsekojis Slocenes upi un Valguma ezeru, bet tur zivju bojāeja nav konstatēta.

VVD pārstāve pastāstīja, ka dienests lūdzis zinātnes institūtam noteikt zaudējuma apmēru.

Jau vēstīts, ka Tukuma novada dome šo jautājumu skatīs sapulcē piektdien pēcpusdienā. Uz to aicināti ierasties pārstāvji no lielajiem uzņēmumu, kuri visvairāk piegādā notekūdeņus.

Iepriekš tika izteikts pieņēmums, ka piesārņojums Šlokenbekas Dzirnavu ezerā radies no tā, ka “Tukuma ūdens” attīrīšanas iekārtas ir bojātas, un notekūdeņi, iespējams, netiek pilnībā attīrīti.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ierīkot caurteci vajadzēja,un padziļināt,ar galvu nedraudzējas

  2. viens labums, ka ezerā vairs nebūs zivju, – cilvēki jau pieraduši pie ketčupa un raundapa, tādu piesārņojumu nākošreiz nemaz nepamanīs. Pārsteidz vvd – viņi prot apsekot ezeru un palūgt zinātniekus, lai tie saskaita beigtās zivis.Dienests pilnībā attaisno savu eksistenci un vērts padomāt par tā paplašināšanu.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +22.1
Alūksne +20.5
Daugavpils +21
Saldus +18
Liepāja +18.0
Jelgava +19
Ventspils +18.0
Limbaži +20
Madona +20
Rēzekne +18
Draugiem Facebook Twitter Google+