Uncategorized

Ekonomikas krīze vissmagāk skārusi sievietes
 16

Foto – LETA

Ekonomikas krīze, kuras laikā tiek samazināts budžets un sociālie izdevumi, sievietes skar smagāk nekā vīriešus. Tas jākompensē, vairāk līdzekļu ieguldot sieviešu apmācībā un sieviešu uzņēmējdarbības veicināšanā, uzsver Eiropas Parlaments (EP) otrdien pieņemtajā rezolūcijā par sieviešu tiesībām.


 

Deputāti otrdien apstiprināja arī divas citas ar Starptautisko sieviešu dienu tematiski saistītas rezolūcijās – par dzimumu stereotipiem Eiropas Savienībā (ES) un sieviešu tiesībām Ziemeļāfrikā, informēja EP Informācijas biroja Latvijā preses sekretāre Marta Rībele.

“Krīze pasliktina sieviešu stāvokli un padara viņas ievainojamas. Jau pirms krīzes sievietes vairāk bija pakļautas bezdarbam, bieži strādāja nestabilu vai nepilna laika darbu, viņām bija zemāks atalgojums un lēna karjeras izaugsme. Pašreizējie taupības pasākumi sieviešu stāvokli ir vēl uz pusi pasliktinājuši,” debatēs uzsvēra par rezolūciju atbildīgā deputāte no Francijas Elizabete Morēna-Šartjē.

Parlaments rezolūcijā norāda, ka budžeta līdzekļu samazināšana izglītībai, bērnu aprūpei, veselības un apgādājamo personu aprūpes atbalstam piespiedusi sievietes pamest darbu vai strādāt nepilnu darba laiku, tādējādi samazinot ne tikai ienākumus, bet arī nākamās pensijas.

EP deputāti saka, ka ir jāmazina “lielā mērā vīriešu izraisītās” krīzes seku ietekme un jāatjauno izaugsme. Dalībvalstīm ir jāveic ieguldījumi mūžizglītībā, pārkvalifikācijā, tāldarbā un jaunu darba vietu radīšanā, jāveicina sieviešu uzņēmējdarbība un jāveido jaunas bērnu aprūpes iestādes, kā arī jāiesaista sievietes lēmumu pieņemšanā un jāveicina dzimumu līdzsvars uzņēmumu valdēs.

 

LA.lv