Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
12. augusts, 2015
Drukāt

Ekonomikas ministre: minimālo algu nākamgad nevajadzētu palielināt vairāk kā par 15 eiro (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Minimālo algu nākamgad nevajadzētu palielināt vairāk kā par 15 eiro, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” atzina ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola.

“Ar minimālās algas palielināšanu ir jābūt vairāk nekā uzmanīgiem. Algas palielinājums nedrīkst būt straujāks, kā produktivitātes pieaugums. Tad mūsu konkurētspēja kritīsies,” teica Reizniece-Ozola.

Viņa uzsvēra, ja valdība vēlas mazināt nevienlīdzību un uzlabot iedzīvotāju dzīves līmeni, tad neapliekamā minimuma palielināšana ir daudz labāks risinājums. “Tā slodze, kas būtu uzņēmējiem, ja strauji palielinātu minimālo algu, būtu pārāk liela,”pauda ministre.

Reizniece-Ozola norādīja, ka minimālajai algai nevajadzētu pieaugt vairāk kā par 15 eiro, lai tas nekaitētu tautsaimniecībai.

Jau vēstīts, ka Ministru prezidente Laimdota Straujuma uzskata, ka minimālā alga nākamgad būtu jāpalielina par 20 eiro līdz 380 eiro mēnesī, savukārt “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa norādījusi, ka viena no “partijas topa prioritātēm līdzās aizsardzības un iekšlietu budžeta palielināšanai būs minimālās algas celšana. Koalīcijas partneriem tikšot piedāvāts minimālo ienākumu slieksni palielināt no 360 eiro līdz 400 eiro”.

Minimālā darba alga ar šā gada 1.janvāri tika palielinātā no 320 eiro līdz 360 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Nu, lūdzu, apgaismojiet mani – kā ģimene, kurai ir 2 bērni (gatavojās uz skolu), dzīvoklis un autotransports ir iespējams dzīvot – dzīvot nevis izdzīvot – saliekot kopā abas algas?

  2. Pareizi vien ir,kam parastajiem darba ļaudīm lielāku algu!Galvenais jau ka paši sev pa 250 – 500 eiro palielina par tukšu muldēšanu!

  3. Turpinās Dzīvnieku fermas scenārijs, neceriet darbaļaudis…

  4. Cinisma paraugstunda! Uz rokām tie ir 10 eiro pie algas. Lūdzu neņirgāties par parasto cilvēku!

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+