×
Mobilā versija
+11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
14. februāris, 2012
Drukāt

Ekonomikas ministrs apsola nesteigties ar ACTA ratifikāciju

acta_ts_7

Vakar pie Ministru kabineta ēkas Rīgā līdzīgi kā iepriekš citviet Eiropā pulcējās protestētāji, kas iebilst pret pievienošanos Viltošanas novēršanas tirdzniecības nolīgumam (“Anti-Counterfeiting Trade Agreement”, ACTA).

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, tiekoties ar protestētājiem, solīja, ka nekādas steigas ar dokumenta ratifikāciju nebūs. Pirms tam notikšot nopietnas diskusijas, piemēram, aprīlī gaidāma konference ar ekspertu piesaisti.

Protesta piketā tika teiktas runas par ACTA saturu un valsts iestāžu nepietiekamo darbu, skaidrojot šo dokumentu sabiedrībā. Nolīguma kritizētāji visbiežāk kā argumentu min to, ka dokuments pakļaušot interneta saturu un lietotājus nesamērīgi lielai kontrolei. Tāpēc arī piketā dominēja plakāti: “Lielais brālis vēro tevi”, “Viss kārtībā, tev taču nav ko slēpt” u. tml.

Pētījumu aģentūras “TNS Latvia” sabiedriskās domas aptauja liecina, ka lielākā daļa cilvēku nepiekrīt uzstādījumam, ka drošības uzlabošanai interneta vidē būtu pieļaujama personas datu novērošana un izsekošana: 45% to pilnībā noraida, bet 31% – drīzāk noraida. Stingrākas uzraudzības piekritēji ir tikai 17% aptaujāto.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+