×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. februāris, 2018
Drukāt

Ekonomikas ministrs: OIK nav tā reforma, kuras dēļ būtu nelaimīgs (23)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens atzīst, ka viņam esot saprotams iedzīvotāju satraukums, ieraugot par janvāri saņemtos rēķinus, bet kopš šā gada ieviesta kārtība, kas paredz diferencēt elektrības rēķinos iekļauto atbalstu tā dēvētās zaļās enerģijas ražotājiem jeb obligātā iepirkuma komponenti (OIK).

Nesen veiktā OIK reforma deva iespēju samazināt elektrības cenu lielajiem lietotājiem rūpniecībā, tāpēc “šī nav tā reforma, kuras dēļ es būtu nelaimīgs, ka tādu ieviesu”, šorīt Latvijas Radio paziņoja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).

Ašeradens pauda nostāju, ka veiktās izmaiņas OIK regulējumā kopumā bija nepieciešamas, bet problēmas radušās vien sezonālajiem ražotājiem.

Jautājuma risināšanai esot panākta vienošanās, ka no elektrības jaudas varēs attiekties uz laiku līdz deviņiem mēnešiem, turklāt to varēšot izdarīt elastīgi.

Savukārt iedzīvotājus, daudzi no kuriem OIK reformas rezultātā arī saņēmuši lielākus elektrības rēķinus, ministrs vien atkārtoti aicināja pārskatīt lietotās elektrības jaudas, kas varot samazināt kopējās elektrības izmaksas.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Ar 1.martu visiem deputātiem un ministriem tajā skaitā tiek atceltas kompensācijas par mājokļiem, ceļa izdevumiem un kancelejas izdevumiem. Šī ir jaunā tautas reforma, kura nemaz nebūs nelaimīga par jaunās reformas ieviešanu.

 2. vēl mazāk par Saskaņu gribu redzēt Saeimā liberastu Vienotību

 3. mājsaimniecībām uzlikt par pienākumu maksāt miljonāriem!

 4. Nelaimīgas ir TIKAI 390 000 (17%) mājsaimniecību!

 5. Liels jautājums Latvenergo ? Vai ja es atteikšos no 3 fāzu elektrības, tad noņemsiet liekos vadus. Un pa ielu ies tikai DIVI vadi ? Protams NĒ !!!!!!!

 6. Ašeradens ir pirmais ekon. ministrs, kurš nopietni ir iegrožojis OIK. FAKTS. Bet viņš nav Hērakls, kur tos OIK “Augeja staļļus” vienā rāvienā izmēzt. Tāds cilvēks vispār nav. Pat ja visa valdošā koalīcija gribētu to OIK atcelt kā tādu, tas nav iespējams. OIK ir “lolots” jau padsmit gadus, un būs vēl gadus jācieš.

  Ašeradens dara, lai dēļ OIK neiznīktu ražošana. Un pareizi dara. Gan jau piespiedīs sadales tīklu atļaut bez maksas atteikties un pēc tam atkal paņemt nepieciešamo atļauto slodzi. Ne tikai zemniekiem.

  Arī mājsaimniecībām jāatsakās no liekajiem ampēriem vai fāzēm. Ja vispār nelieto, tātad to īpašumu cer vai nu pārdot, vai atkal kādreiz izmantot. Par visu jāmaksā.

  Padomājiet un atbalstiet Ašeradenu. Viņam nav viegli cīnīties ar to gāzes koģenerācijas, biogāzes, biomasas, vēja un mazo HES-u, arī Latvenergo lielo TEC-u OIK “mafiju”.

  Neesmu Vienotības, ne Ašeradena fans. Nesaņemu, bet maksāju, tāpat kā visi, OIK.

 7. OIK ir Jūsu palikšanas, vai nepalikšanas Saeimā vērts. Ja netiks atcelts OIK mājsaimniecībām, un t.t,kur
  elektroenergijas patēriņš 0, Meklējiet EM arhīvos šīs afēras uzsācējus un līguma parakstītājus, lai var tikt skaidrībā par visu.

 8. Pienaks tava melna diena

 9. Ašeradena kungs , Jūs būsiet ļoti nelaimīgs tad, kad nelaimīgie OIK maksātaji Jūs vairs neievēlēs Saeimā! Tā diena nebūs ilgi jāgaida…, tikai līdz oktobrim!!!!!

 10. Viņam nav pelēkās vielas. Atbildēt

  Jūsu mērķis ir apgrūtināt iedzīvotāju dzīvi un uzbarot bagātos. Kauna tev nav muti taisīt vaļā.

 11. Afēras % spiež? Un atkal vēlētāji – Vienotības fani balsos un atkal visiem būs jāmaksā par nākošo OIK 2 ?

 12. Arvil – bez satraukumiem!
  Vienotība nav tā partija, par kuru vērts balsot!
  Viss vienkārši.

 13. še kauliņš, labi esi rējis! Atbildēt

  Katram savi laimes brīži – pat durkas Napoleonam. Slikti ir tas, ka silesļaudis pie savas laimītes bieži tiek caur daudzu citu nelaimēm …

 14. Toties oik afēristi ir pārlaimīgi.

 15. Toties pārlaimīgi ir tie OIK VEIKLIE ZEĻĻI, kas ar ģeneratoriem ražo elektrību.

 16. Nē, viņš nav nelaimīgs. Nelaimīgi ir tikai Latvijas iedzīvotāji, bet vai viņu tas uztrauc?

 17. Nē, viņš nav nelaimīgs. Nelaimīgi ir tikai Latvijas iedzīvotāji.

 18. Protams, – jo vairāk nokāsīs no nabadzīgākās tautas daļas, jo vairāk varēs sabāzt savās kabatās pirms aiziešanas no varas pēc jaunās saeimas vēlēšanām

 19. Tavu brīnumu pielika ne par ko 1-euro visiem pensionāriem un nav par ko uztraukties.Ja abolveidīgie jau var neuztraukties ar algu 2500 euro, bet ko darīt nabagiem

 20. Vai lielajiem elektrības patērētājiem un tiem kam lielāki un resnāki vēderi arī maizes kukulītis ir lētāks???

 21. Bet toties nelaimīgi ir lielākā daļa Latvijas iedzīvotāji ,kuriem grūti samaksāt OIK!

 22. Šis OIK ir mafiozs darījums ar kura palīdzību iedzīvotāji no savas kabatas maksā resnvēderiem ,par viņu biznesu

Draugiem Facebook Twitter Google+