×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. aprīlis, 2017
Drukāt

Ekonomikas pieaugums nemazina emigrāciju (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lietuvā pēdējo gadu laikā vairs nav vērojama emigrācijas apmēru atkarība no ekonomikas pieauguma rādītājiem, atzinusi ANO Starptautiskās migrācijas organizācijas Viļņas biroja vadītāja Audra Sipavičiene.

Kā izteicies migrācijas eksperts Daiņus Paukšte, lietuviešu tauta šobrīd patiesībā atrodas reanimācijas palātā, bet politiķi domā, ka tā būtu spējīga piedalīties olimpiādē. Pēc Sipavičienes teiktā, kopš neatkarības atgūšanas no valsts emigrējuši vairāk nekā 900 000 cilvēku. Lietuvā nabadzības un sociālās atstumtības rādītāji ir vieni no augstākajiem ES, ieņēmumu nevienlīdzība pieaug visstraujāk, trešā daļa Lietuvas iedzīvotāju dzīvo uz nabadzības riska robežas, izvairīšanās no nodokļiem ir viena no augstākajām ES, un vissmagākais nodokļu slogs gulst uz tiem iedzīvotājiem, kuri pelna vismazāk. No Lietuvas aizbrauc jaunieši, pieprasītāko profesiju pārstāvji, tāpēc darbaspēka sāk pietrūkt visās nozarēs. Lietuvā paredzēts izstrādāt valsts demogrāfiskās, migrācijas un integrācijas politikas stratēģijas programmas projektu laika posmam no 2018. līdz 2027. gadam, paredzot veicināt Lietuvas pilsoņu atgriešanos dzimtenē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Latvijai iet tāpat. Plāni par reemigrācijas veicināšanu gan tika sarakstīti garu garie un naudiņa par tiem noteiti kādam samaksāta par tiem, bet rezultātos čiks. Viens ir, ka par ekonomikas atveseļošanos runā no varas tribīnēm, bet kas cits ir skats paša makā un tas ir objektīvs rādītājs. Darba vietas nevairojas, algas mazas, nodokļi tik ceļas- nu kuram var iestāstīt, ka notiek izaugsme?

Draugiem Facebook Twitter Google+