×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
18. jūlijs, 2014
Drukāt

Ekonomiskās spuldzes – videi bīstami atkritumi. Video, kā rīkoties saplīšanas gadījumā (1)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Ne visi zina, ka energoefektīvās spuldzes ir uzskatāmas par videi bīstamiem atkritumiem, tāpēc pēc lietošanas laika beigām tās jāsavāc atsevišķi no citiem sadzīves atkritumiem. Iemesls – luminiscējošā viela jeb luminofors spuldzes stikla kupolā satur niecīgu dzīvsudraba devu.

Lai nodrošinātu spuldžu savākšanu un pārstrādi videi draudzīgā veidā, uzņēmums “Ekogaisma” ir izveidojis nolietoto spuldžu apsaimniekošanas sistēmu, kurā ietilpst 274 spuldžu savākšanas vietas visā Latvijā − visbiežāk tās ir bīstamo atkritumu savākšanas punkti, kur tiek pieņemti arī citu elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumi.

Tāpat no spuldzēm iespējams atbrīvoties lielākajos veikalos, kur tiek tirgotas elektropreces, nododot tās apmaiņā pret nopirktajām. Lai padarītu spuldžu nodošanu ērtāku, “Ekogaisma” ir izgatavojusi šim mērķim īpaši piemērotus kartona konteinerus, kas izvietoti veikalos, pašvaldību klientu apkalpošanas centros un citās publiskās vietās.

Pēc spuldžu savākšanas – tās tiek nogādātas pārstrādei speciālās pārstrādes iekārtās Tumē un Liepājā, un no tām iegūtais metāls un stikls tiek izmantots atkārtoti. Uzņēmums gadā savāc un nodod pārstrādei daudzus tūkstošus dzīvsudrabu saturošu spuldžu, sniedzot iedzīvotājiem iespēju dot savu ieguldījumu Latvijas vides saglabāšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nafig šķirot!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+