×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
22. februāris, 2012
Drukāt

Ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaits audzis par 0,6%

setnieki

2011.gada ceturtajā ceturksnī ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaits, salīdzinot ar attiecīgo periodu gadu iepriekš, ir palielinājies par 0,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma rezultāti.

Gandrīz divas trešdaļas (65,7%) iedzīvotāju šajā vecuma grupā bija ekonomiski aktīvi – vīriešu vidū šis rādītājs bija 70,7%, bet sieviešu – 61,1%.

Kopumā valstī 2011.gada ceturtajā ceturksnī bija nodarbināti 986 600 cilvēku jeb 56,2% no iedzīvotāju kopskaita vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Tikai 4,1% no tiem dažādu iemeslu dēļ nestrādāja – atvaļinājums, slimība, bērna kopšanas atvaļinājums, mācības.

Gan nodarbināto iedzīvotāju skaits, gan nodarbināto īpatsvars iedzīvotāju kopskaitā pārskata ceturksnī ir palielinājies, gan salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu (2010.gada ceturtajā ceturksnī attiecīgi 951 000 cilvēku un 53,6%), gan salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni (2011.gada trešajā ceturksnī bija 984 700 cilvēku un 56,1%).

Saskaņā ar darbaspēka apsekojuma metodoloģiju nodarbināto iedzīvotāju skaitā tika iekļauti 17 100 cilvēki, kuri, saglabājot bezdarbnieka statusu, pārskata nedēļā bija nodarbināti – iesaistījās Nodarbinātības valsts aģentūras organizētajos kompleksajos atbalsta pasākumos, piedalījās aktīvajā nodarbinātības projektā “Pasākums noteiktām personu grupām”, kā arī programmā “Darba praktizēšana pašvaldībās ar 80 latu stipendiju”.

Nodarbināto iedzīvotāju kopskaitā sieviešu bija nedaudz vairāk nekā vīriešu, attiecīgi 50,5% un 49,5%.

Iedzīvotājiem iztikas līdzekļi parasti veidojas no dažādiem ienākumu veidiem, tādēļ apsekojuma laikā respondenti uzrādīja vairākus ienākumu avotus. Pusei (50,4%) iedzīvotāju minētajā vecuma grupā būtiskākais bija darba samaksa.

Apsekojot 3700 mājsaimniecību, tika aptaujāti 6700 cilvēku vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Līdz ar to iegūtie rezultāti par situāciju darba tirgū un iedzīvotāju ekonomisko aktivitāti aptver šo vecuma grupu. Apsekojuma datu vispārināšanai tiek izmantots iedzīvotāju skaits 2011.gada sākumā, kas nav pārrēķināts atbilstoši tautas skaitīšanas datiem.

Latvijā notikušās tautas skaitīšanas rezultāti parādīja, ka iedzīvotāju skaits ir par 7% mazāks, nekā tika lietots CSP aprēķinos, tāpēc notiks iepriekšējos gados publicētā iedzīvotāju skaita precizēšana pēc tautas skaitīšanā iegūtajiem datiem. Pamatojoties uz minēto datu precizēšanu, tiks veikta arī darbaspēka apsekojumā iegūto rezultātu pārrēķināšana, jo apsekojuma datu vispārināšanai tiek izmantots iedzīvotāju skaits gada sākumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+