×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
13. janvāris, 2012
Drukāt

Ekonomisko labklājību vērtē augstāk par neatkarību


Foto - LETAFoto - LETA

Lietuvieši pārāk pieraduši uz savu valsti raudzīties caur pašlabuma prizmu, uzskata Lietuvas Seima spīkere Irēna Degutiene, komentējot aptauju, kurā 70% Lietuvas iedzīvotāju izteikušies, ka drīzāk izvēlētos ekonomisko labklājību, nevis neatkarību.

 

Viņasprāt, tas skaidrojams arī ar Lietuvas smago vēsturisko mantojumu un ilgo okupāciju pieredzi, kas iemācījusi cilvēkus neuzticēties valstij. “Acīmredzot nāksies nomainīties ne vienai vien lietuviešu paaudzei, lai mēs aptvertu, ka valsts – tie esam mēs visi – un ka no mums pašiem ir atkarīgs, kā dzīvosim,” teica tautā cienītā politiķe.

“No otras puses, šādu atbildi varēja noteikt arī patērētāju dzīves uztvere, kas pasaulē plaši izplatījusies. Redzam, ka ne tikai Lietuvā, bet arī citās valstīs pilsoņi ne īpaši augstu godā tādas garīgās vērtības kā brīvība, bet vairāk domā tikai par šodienas labklājību,” norādīja Degutiene.

Prezidentes Daļas Grībauskaites padomnieks nacionālās drošības jautājumos Jons Markevičs uzskata, ka aptaujas rezultāti nav pārsteidzoši – tie atspoguļo cilvēku ikdienu, sociālās problēmas. Markevičs domā, ka reālu militāru draudu gadījumā liela daļa Lietuvas iedzīvotāju mobilizētos, lai aizstāvētu savu valsti. Kā liecina cita nesen veikta aptauja, ja Lietuva būtu briesmās, savu valsti būtu gatava aizstāvēt lielākā daļa vīriešu.

Eiropas Parlamenta deputāts, atjaunotās Lietuvas valsts parlamenta bijušais priekšsēdētājs Vītauts Lands-berģis uzskata, ka aptaujas rezultāti liecina par pārliecīgu materiālisma iesakņošanos sabiedrībā. “Neatkarība ir abstrakcija. Labklājība ir konkrēta lieta. Visiem vajag konkrētas lietas. (..) Šādas atbildes atspoguļo politiskā brieduma trūkumu, primitīvu materiālismu – “kas man par to būs?”. Viņaprāt, “šāda attieksme Lietuvā gremdē visu”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+