×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
21. septembris, 2012
Drukāt

Ekonomists: Lata piesaiste eiro nedrīkst būt pārāk ilga

Foto - LETAFoto - LETA

Lata piesaiste eiro var būt noderīga, taču tā nedrīkst būt pārāk ilga, šādu pārliecību šodien 18.Baltijas finanšu forumā pauda ekonomikas eksperts no Romas “Tor Vergata” universitātes Paolo Paesani.

Viņš uzsvēra, ka lata piesaistei eiro ir arī politiskas priekšrocības. “Pie tā var pieturēties, bet no tā vajadzētu atbrīvoties pēc iespējas ātrāk,” norādīja ekonomists, piebilstot, ka šī piesaiste ir pietiekami trausla.

Paesani arī pieminēja Latvijā pirms vairākiem gadiem aktuālo jautājumu par iespējamo lata devalvāciju, uzsverot, ka nacionālās valūtas devalvēšana atliktu Latvijas pievienošanos eirozonai. “Būtu radīts finansiālais stress visām mājsaimniecībām, tas arī būtu stress Latvijas bankām,” teica ekonomists.

Pēc viņa teiktā, Latvijas ekonomikā ir trīs vājie punkti. Viens no tiem ir gados jauno cilvēku trūkums Latvijā, kas būtu jāņem vērā, runājot par ilgtspējīgu ekonomikas izaugsmi. Otrs vājais punkts ir importa sasaiste ar eksportu – Latvijā izaugsmei ir jābūt saistītai ar eksportu, jo tā ir vienīgā alternatīva Latvijai. Kā trešo vājo punktu viņš minēja konkurētspēju, kur Latvija joprojām atpaliek no saviem galvenajiem tirdzniecības partneriem.

Tāpat ekonomists uzsvēra darba mobilitāti Latvijā un ekonomiskās krīzes ietekmi uz to. Lai gan darbaspēka aizplūšana no Latvijas uz citām valstīm var nest labumu Latvijai, tomēr darba mobilitāte ir laba līdz zināmai robežai, pauda Paesani. Pēc viņa domām, īstermiņā tas ir labs ieguvums, bet ne ilgtermiņā.

Jau ziņots, ka šodien Rīgā notiek 18.Baltijas Finanšu forums, kurā tiekas Baltijas un kaimiņvalstu valdību pārstāvji, finanšu un banku sektora vadītāji, ka arī uzņēmēji.

Forumā tiek apspriestas un analizētas Latvijas iespējas piesaistīt investīcijas, nodrošināt finansējumu tautsaimniecībai, uzlabot konkurētspēju, dažādot eksportu un atjaunot iekšējo patēriņu, kā arī izmantot Latvijas īpašās iespējas, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja foruma rīkotāji.

Tiks spriests arī par Latvijas iespējām un izaicinājumiem Baltijas un Eiropas mērogā, Latvijas tautsaimniecības izrāviena iespējām, finanšu stabilitāti un eiro ieviešanas iespējām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+