×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. septembris, 2016
Drukāt

Ekspolitiķis Māris Gulbis vēlas vadīt KNAB (8)

Māris GulbisMāris Gulbis

Bijušais iekšlietu ministrs Māris Gulbis iesniedzis savu pieteikumu konkursā uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatu un cer tikt konkursa otrajā kārtā.

Gulbis aģentūrai LETA pastāstīja, ka viņa motivācija pieteikties šim amatam ir panākt, lai Latvija korupcijas apkarošanas ziņā neatpaliek no Igaunijas, nemaz nerunājot par citām Eiropas valstīm. Viņaprāt, korupcija ir viens no galvenajiem šķēršļiem, kas traucē attīstīties tautsaimniecībai.

“Katrā ziņā es izdarītu visu, kas manos spēkos,” teica Gulbis, piebilstot, ka ir būtiski, lai vairāk naudas tiktu novirzīts tautsaimniecībai, nevis “shēmošanai”. Viņš arī minēja trīs vietas, kurām nepieciešams pievērst īpašu uzmanību korupcijas apkarošanā, – Rīgas dome, gandrīz visa būvniecības nozare, kā arī viena no ministrijām un tās kapitālsabiedrība.

Šodien pēdējo dienu var iesniegt pieteikumus konkursā uz KNAB priekšnieka amatu. Patlaban publiski ir zināmi trīs pretendenti uz šo amatu – pašreizējais KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks, bijušais Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Haralds Laidiņš un eksministrs Gulbis.

Pēc tam, kad Valsts kancelejā būs saņemti pieteikumi, atlases komisija uz konkursa pirmās kārtas sēdi sanāks 19.septembrī. Pirmās kārtas otrā sēde paredzēta 28.oktobrī, savukārt 1.novembris ir termiņš, kad Ministru kabineta mājaslapā tiks publicēta informācija par pretendentiem, kurus konkursa komisija izvirzījusi dalībai konkursa otrajā kārtā.

Konkursa komisija uz otrās kārtas pirmo sēdi sanāks divas dienas – 3.novembrī un 4.novembrī. Otrā sēde norisināsies 9.novembrī, bet trešā sēde – 10.novembrī. Pēc tam piecu darba dienu laikā komisijas vadītājam pēc komisijas lēmuma pieņemšanas rakstiski jāinformē pretendenti un

Ministru prezidents par pieņemto lēmumu.

Konkursa norises grafiks gan ir indikatīvs, un ir iespējamas arī izmaiņas, kas atkarīgas no konkursa komisijai pieejamās informācijas.

Streļčenoka pilnvaras šajā amatā beigsies 17.novembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Augstākā ranga prominences un ekselences pasviedušas tautai kārtējo demokrātiju imitējušu papuvušu smakojošu kaulu – kārtējo konkursa imitāciju ,pirms kura jau viss izlemts , ka zags kā zaguši un šī kārtība būs nemainīga līdz brīdim kad tā izzudīs pati no sevis laikā kad pēdējais Latvijas iedzīvotājs pametīs šo valsti un lidostā izslēgs gaismu.

 2. Aizmirsa, ka viena no lielākām korupcijām ilgus gadus ir Liepājā, tikai nav zināms, kādēļ visu laiku Liepājā nav pārbaužu, kā tur tiek izpārdoti, iegūti īpašumi un kā tur apgrozās nauda, bet pilsēta, atšķirībā no Ventspils ir kā izmirusi!

 3. Vai tā vienošanās notika Liepājā vai Kurzemē?

 4. Diez kāda vainu šim piemeklēs smagos noziegumos apsūdzētais Lembergs ZZS vārdā?

 5. ĻOTI LABI!!! LAI IZDODAS, GULBJA KUNGS!!!

 6. APSVEICAMI!!! DAUDZ LABĀK PAR NEKO NEDAROŠO UN NEKO NESAPROTOŠO STREĻČENOKU!!! VISMAZ APKLUSĪS TROKSNIS UN KAŠĶI AR PADOTAJIEM UN KATRS DARĪS SAVU DARBU!!!

  • Ko tu zini, to bīda zināmi cilvēki vai ari tu esi starp tiem, tā ir noteikta pulciņa varas iegūšana pār kontrolējošām iestādēm, vajag žurnālistiem izpētīt viņa draugus, radus un kontaktus, izskatās, ka tā ir daža laba liepājnieka gara ideja! Nu vairs par Liepājas mēru nebīdīs, bet uz KNAB, laikam būs vienojušies un sadalījuši amatus, lai iznāk pilns spektrs!

   • tā ir vienošanās pirms pašvaldības vēlēšanām, ir jāieliek savs cilvēks un tagad redzēsim, kuras partijas viņu atbalstīs!

Draugiem Facebook Twitter Google+