×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
13. augusts, 2014
Drukāt

Ekrāna leģenda ar asu mēli: Lorēnas Bekolas spilgtākās atziņas

Foto: AFPFoto: AFP

Lorēnas Bekolas (1924-2014) aktrises karjera – vairāk nekā 30 lomu – ilga pārsteidzošus 70 gadus, kopā ar nākamo vīru Hamfriju Bogartu spoži un neaizmirstami debitējot 19 gadu vecumā. Vairāk nekā 50 gadus pēc debijas viņa saņēma Zelta globusa balvu un Oskara nomināciju par kinolenti “Spogulim ir divas sejas”, bet 2009. gadā viņai pasniedza goda Oskaru kā atzinību par “būtisku un centrālu lomu kino zelta laikmeta filmās”.

Lorēna Bekola piedalījusies arī teātra izrādēs, saņemot divas Tonija balvas.

Tomēr aktrise bija pazīstama ne tikai sava izcilā tēlojuma un vēsā skaistuma dēļ, ko viņa, starp citu, saglabāja visu mūžu. Lorēnai Bekolai bija ass prāts un tikpat asa mēle, ko viņa lika lietā, atbildot uz žurnālistu jautājumiem gan par sevi, gan par kolēģiem māksliniekiem. Tā saderināšanās laikā ar Frenku Sinatru (bija arī tāds periods Lorēnas Bekolas dzīvē), viņa esot sacījusi: “Es vēlētos, lai Frenks aizveras un vienkārši dzied.” Savukārt, kad žurnālists reiz lūdza komentēt “Nikolas Kidmenas leģendu”, Bekola atcirta: “Viņa nav leģenda, bet iesācēja. Kas ir leģenda? Viņa nevar būt leģenda savā vecumā, tam jābūt vecākam.” Savukārt vienam on Holivudas skaistuļiem veltīts izteiciens: “Toms Krūzs ir maniaks. Nesaprotu viņa dzīvesveidu.”

Slavenākie Lorēnas Bekolas citāti.

Mēs dzīvojam viduvējību laikmetā.

Visa jūsu dzīve parādās sejā, un ar to vajadzētu lepoties.

Abu savu laulību laikā es karjeru liku otrajā vietā, un tā cieta. Es nenožēloju. Nākas izvēlēties. Ja vēlaties labu laulību, tai jāpievērš uzmanība. Ja vēlaties būt neatkarīgi, uz priekšu! Nevar dabūt visu.

Leģendas ir par pagātni, tām nav nekāda sakara ar nākotni.

Nedrīkst uztraukties par to, kas būs. Krampjus var dabūt, jau uztraucoties par to, kas ir.

Sieviete nav pilnīga bez vīrieša. Bet kur lai mūsdienās atrod vīrieti – īstu vīrieti?

Ir nepiedienīgi, vulgāri un absolūti nepieņemami izmantot savu privāto dzīvi, lai pārdotu jel ko komerciāli.

Es domāju tā: ja man turas veselība, varu samaksāt nodokļus un man ir draugi, tad varu teikt, ka esmu apmierināta.

Būt zvaigznei – tā nav profesija, tas ir gadījums.

Cilvēka slimība ir viņa privātā teritorija. Lai cik stipri jūs kādu mīlētu, lai cik tuvi jūs būtu, jūs paliekat ārā, jo esat vesels.

Nedomāju, ka jel kurš, kam ir smadzenes, var būt īsteni laimīgs. Par ko tad te lai jūtas laimīgs, sakiet lūdzu? Ja esat cilvēciska būtne, nav nekādas iespējas atdalīt sevi no pasaules.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+