×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
4. decembris, 2012
Drukāt

Eksāmeni pavasara brīvlaikā

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc garām diskusijām, kurās izskanēja atbalstoši un noraidoši viedokļi pirmo centralizēto eksāmenu rīkošanai vidusskolas beidzējiem jau pavasara brīvlaikā, ministri vakar nolēma noteikumu projektu “Par valsts pārbaudes darbu norises laiku 2012./2013. mācību gadā” skatīšanai valdības sēdē.

Līdz ar to šajā mācību gadā obligātie centralizētie eksāmeni vidusskolēniem varētu sākties ar angļu valodas eksāmena rakstu daļu nākamā gada 26. martā.

 

Premjerministrs Valdis Dombrovskis (V) uzdeva Izglītības un zinātnes ministrijai līdz valdības sēdei vēl izvērtēt, vai tiešām nav iespējams pirmos centralizētos eksāmenus rīkot nedēļu agrāk maijā, nevis jau pavasara brīvlaikā.

“Nav skaidrs arguments, kāpēc nevar sākt eksāmenus nedēļu agrāk maijā, bet tas ir jādara pavasara brīvlaikā,” teica valdības vadītājs. IZM pārstāvji skaidroja, ka šādām izmaiņām ir piekrituši gan pedagogi, gan skolēnu vecāki, gan arī paši skolēni, un skolas gaida valdības lēmumu, lai varētu pārkārtot eksāmenu kārtošanas sistēmu. Ministrijas pārstāvji uzsvēra, ka šīs ir tikai pirmās pārmaiņas, un tām sekos vēl citas. Tāpat ministrija uzsver, ka līdz ar eksāmenu pārcelšanu uz agrāku laiku būs iespēja par nedēļu agrāk izsniegt sertifikātus ar eksāmena vērtējumu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+