×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
1. oktobris, 2014
Drukāt

Eksāmenos visveiksmīgākie – rīdzinieki un meitenes

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ilustratīvs attēls

Šā gada centralizētajos eksāmenos latviešu valodas eksāmenu vislabāk kārtojuši Latvijas mazo pilsētu vidusskolu absolventi, bet vissliktāk – lauku vidusskolu absolventi.

Tas ir tikai viens no secinājumiem, kas rodas, apskatot Valsts izglītības satura centra (VISC) mājaslapā publicēto centralizēto eksāmenu analīzi. Savukārt, ja paskatās rezultātu sadalījumu pa skolu tipiem, redzams, ka vislabākie eksāmenu rezultāti, kā jau varēja sagaidīt, ir valsts ģimnāziju absolventiem. Savukārt vissliktākie rezultāti bijuši vakarskolu absolventiem, kuri atpaliek pat no speciālo skolu un internātskolu absolventiem. Pārsteidzoši, bet specializēto vidusskolu absolventi skolu tipu salīdzinājumā nevienā eksāmenā nav bijuši visvājākie.

Ģimnāzisti latviešu valodas eksāmenā ieguva 71,6 punktus no iespējamiem simts, bet vakarskolēni – tikai 44,1 punktu.

Ja skatās eksāmenu rezultātus katrā no skolām, var redzēt, ka latviešu valodas eksāmenā augstākos rezultātus sasnieguši Rīgas Franču liceja skolēni, iegūstot vidēji 80,32 pun­ktus. Otrajā vietā ir Bebrenes vidusskola, kur vidējais rezultāts ir 79,4. Trešajā vietā ir Rīgas Valsts 1. ģimnāzija ar sasniegtiem 78,86 punktiem. Vidēji valstī šajā eksāmenā skolēni sasniedza 52,71 punktu.

Savukārt matemātikā visspējīgākie bijuši Rīgas skolēni, bet visgrūtāk atkal klājies lauciniekiem. Šajā mācību priekšmetā ir visdramatiskākā rezultātu atšķirība starp dažādu tipu skolu absolventiem. Valsts ģimnāzijas beigušie šajā eksāmenā spējuši vidēji nopelnīt 64,8 punktus, kamēr profesionālo, mākslas un mūzikas skolu absolventi – tikai 27,7 punktus, bet vakarskolu skolēni – vien 6,5.

Matemātikas eksāmenā augstāko rezultātu uzrādījuši Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolventi, kuri vidēji sasniedza 90,76 punktus. Otru labāko rezultātu sasniegusī Daugavpils Krievu vidusskola – licejs ar sasniegtajiem 79,93 punktiem no pirmās vietas ieguvējas krietni atpalika. Trešie spējīgākie matemātikā bijuši Š. Dubnova Rīgas Ebreju vidusskolas absolventi, kuri vidēji sasniedza 76,94 punktus. Valstī vidēji sasniegti 43,34 punkti.

Tāpat arī angļu valodā, kas ir visbiežāk kārtotais svešvalodu eksāmens, vislabāk savas spējas pierādīja rīdzinieki un ģimnāzisti, bet vissliktāk – laucinieki un profesionālo, kā arī mākslas un mūzikas skolu absolventi. Šajā eksāmenā vislabākie bijuši Rīgas Centra humanitārās vidusskolas absolventi.

Latvijas un pasaules vēstures eksāmenā vislabākie rezultāti bijuši Rīgas skolu absolventiem, bet sliktāk atkal veicies lauku skolēniem. Arī te ar sasniegtajiem 72,9 punktiem priekšgalā ir valsts ģimnāziju absolventi, bet vissliktāk savas zināšanas vēsturē parādījuši profesionālo, mākslas un mūzikas vidusskolu absolventi, kuri vidēji ieguvuši vien 39,3 punktus.

Vislīdzīgākie ir vidusskolu absolventu rezultāti krievu valodā. Tajā visu skolu tipu skolēni vidēji ieguvuši ap 70 punktiem.

Visos centralizētajos eksāmenos, izņemot ķīmijas, meitenēm bijuši vidēji labāki rezultāti nekā puišiem.

Lai sagatavotu pārskatu, VISC apkopojis gandrīz 63 000 centralizēto eksāmenu datus un vairāk nekā 164 000 skolēnu rezultātus necentralizētajos valsts pārbaudes darbos. Valsts pārbaudes darbu vispārīgā un aprakstošā analīze sniedz priekšstatu par skolēnu sasniegumu tendencēm valsts, pašvaldības un skolas līmenī. Tā pieejama mājaslapā www.visc.gov.lv. Interesanti, ka datus par necentralizētajiem eksāmeniem VISC ir apkopojis, arī ņemot vērā skolu apmācību valodu, bet centralizēto eksāmenu dati šādā veidā nav apkopoti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+