×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. maijs, 2014
Drukāt

Eksāmenu sesija 12.klašu skolēniem nākamgad sāksies martā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Līdzīgi kā šogad, 2014./2015.mācību gadā eksāmeni svešvalodās būs pirmie, kas jākārto 12.klašu skolēniem.

Rakstu daļa angļu valodas eksāmenā notiks 16.martā, bet mutvārdu daļa savukārt notiks no 16.marta līdz 18.martam. Eksāmeni vācu, krievu un franču valodā notiks attiecīgi 18.martā, 19.martā un 20.martā.

Izvēles eksāmens Latvijas un pasaules vēsturē notiks 26.maijā. 12.klases skolēni eksāmenus bioloģijā, fizikā un ķīmijā kārtos attiecīgi 28.maijā, 1.jūnijā un 4.jūnijā.

Tāpat noteikts vidusskolas eksāmens informātikā, ģeogrāfijā, ekonomikā un mazākumtautību valodā un literatūrā. Tie attiecīgi notiks 25.maijā, 3.jūnijā, 8.jūnijā un 10.jūnijā.

Savukārt 9.klašu audzēkņiem eksāmenu sesija sāksies 20.maijā ar eksāmenu latviešu valodā un literatūrā. Tam 27.maijā un 28.maijā sekos eksāmens vienā svešvalodā, 4.jūnijā – mazākumtautību valodā, bet 9.jūnijā devītklasnieki kārtos eksāmenu Latvijas vēsturē.

MK noteikumi paredz, ka izglītojamiem, kuri attaisnojošu iemeslu dēļ nevar kārtot eksāmenus noteiktajā laikā, eksāmeni notiks jūnija vidū – latviešu valodu viņi kārtos 15.jūnijā (mazākumtautību skolās – 17.jūnijā), mazākumtautību valodā – 17.jūnijā, bet eksāmeni svešvalodā, matemātikā un Latvijas vēsturē notiks attiecīgi 19.jūnijā, 26.jūnijā un 29.jūnijā.

Valsts pārbaudes darbi 6.klašu audzēkņiem sāksies jau janvārī. Diagnosticējošais darbs latviešu valodā ar mutvārdu daļu sāksies jau 5.janvārī un noslēgsies 18.februārī, savukārt 19.februārī tam sekos eksāmena rakstu daļa. Šajā laikā notiks arī pārbaudes darbs mazākumtautību valodā mazākumtautību izglītības programmās. Diagnosticējošais darbs matemātikā paredzēts 24.februārī, latviešu valodā mazākumtautību izglītības programmās – 26.februārī, bet dabaszinībās tas būs jāraksta 4.martā.

Trešo klašu audzēkņi diagnosticējošo darbu latviešu valodā latviešu mācībvalodas izglītības programmās sāks ar mutvārdu daļu, kas paredzēta no 5.janvāra līdz 17.februārim. Tai 18.februārī sekos pārbaudes darba rakstu daļa. Pārbaudes darbs mazākumtautību valodā mazākumtautību izglītības programmās notiks tajā pat laikā. Diagnosticējošo darbu matemātikā trešklasnieki rakstīs 25.februārī. Diagnosticējošā darba latviešu valodā mazākumtautību izglītības programmās rakstu daļa un mutvārdu daļa notiks 5.martā.

Eksāmenu norises laikus mācību priekšmetos, kas noteikti vispārējās vidējās izglītības standartā (izņemot mākslinieciskās pašdarbības nodarbības) un izglītības iestādes akreditētā izglītības programmā, bet nav norādīti šo noteikumu 7. un 8.punktā un kuru apjoms nav mazāks par 105 mācību stundām, nosaka pašvaldības izglītības speciālists vai izglītības pārvaldes iestāde kopīgi ar izglītības iestādi, nodrošinot eksāmenu norisi laikposmā no 2015.gada 18.maija līdz 19.jūnijam.

Eksāmenu grafiku plānots apstiprināt MK 20.maija sēdē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+