×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
9. oktobris, 2016
Drukāt

Ekselences, dāmas un kungi, dosimies uz Balto zāli!

1. Kad zvaigznes neiepriecina

1no5
Baltā zāle atjaunota visā krāšņumā. Restaurētāju fotoBaltā zāle atjaunota visā krāšņumā. Restaurētāju foto

Tā uz balli vai valstiska mēroga vakariņām laipni aicinās Latvijas Valsts prezidents, smokingā tērpies, un viņa melnās lakādas kurpes atvizēs Baltās zāles parketā. Arī mēs šajās lappusēs pavērsim durvis uz Balto zāli. Tajā ielūkoties palīdzēs uzņēmuma “RERE GRUPA” atbildīgais restaurācijas darbu vadītājs IVARS RĪBA, koka konstrukciju restaurācijas eksperts EDUARDS KRILOVS, uzņēmuma “RERE MEISTARI” restaurācijas darbu vadītāja ELGA ZARIŅA, tēlnieks EDVĪNS KRŪMIŅŠ un VAS “Valsts nekustamie īpašumi” valdes priekšsēdētājs M

– Liesmas nāca no kreisās puses, ugunsdzēsēji turēja uguni, bet viens pacēlājs aizbrauca projām. Un pēkšņi šajā mirklī visu cilvēku acu priekšā uzliesmoja Baltā zāle un acumirklī nodega. Viss. Griestiem zvaigznes spīdēja cauri. Uz grīdas milzīga gruvešu kaudze… – trako nakti uz 21. jūniju pirms trim gadiem atceras Ivars Rība. Ugunspūķa rīklē bija pazuduši arī Rīgas pils bēniņi. Par laimi, no turienes pirms ugunsgrēka restaurētāji bija savākuši dažādas vēlāk Baltās zāles atjaunošanai noderīgas detaļas. Arī lustras un mēbeles jau 2012. gada beigās, sākot pils būvdarbus, bija aizvestas uz restaurācijas darbnīcām.

– Tā ir restaurācijas darbu labā prakse – visas lietas, kas nav tieši “piesietas” objektam, ko restaurēs, iespējami ātri tiek vestas ārā, lai tās mazāk bojātu, – skaidro Eduards Krilovs.

  1. Kad zvaigznes neiepriecina
  2. Kolonnas izliekas, ka ir no marmora
  3. Zāles lepnums – lustras!
  4. Kur tad zelts?
  5. UZZIŅA

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+