Uncategorized

Ekshumēts Salvadora Dalī līķis 16

Foto: LETA

Spānijā ekshumēts pasaulslavenā mākslinieka Salvadora Dalī līķis, lai iegūtu DNS paraugus paternitātes lietā, piektdien paziņojis Galas un Salvadora Dali fonds.

Tiesu medicīnas eksperti DNS iegūšanai paņēmuši matu, nagu, un kaulu paraugus.

“Šī fondam bija ļoti nepatīkama situācija, un visu lietu padarīja ļoti skumju ne tikai mums, bet arī daudziem cilvēkiem, kuri mīl Salvadoru Dalī,” paziņoja fonda ģenerālsekretārs Luiss Penjuelass.

“Tomēr vissvarīgākā lieta ir tā, ka Dali atkal var dusēt mierā,” Spānijas mediji citēja viņa teikto.

Dali iebalzamētais līķis esot bijis “labā stāvoklī”, paziņoja Dali dzimtās pilsētas Figeresas mēre Marta Felipa, kura bija klāt ekshumācijā.

“Viņš ir labi saglabājies,” viņa atklāja žurnālistiem.

Ekshumācijas process ildzis piecas stundas, vēstīja ziņu aģentūra “Europa Press”.

Iepriekš mediji ziņoja, ka paraugi ņemti lielākoties no Dali zobiem, jo iebalzamēšanas procesā izmantotās ķīmiskās vielas, piemēram, formaldehīds, bojā DNS paraugus citās ķermeņa vietās.

DNS paraugu rezultāti būs zināmi ne ātrāk kā pēc mēneša, Tiesneša lēmums paternitātes lietā savukārt gaidāms 18.septembrī.

Spānijas tiesa jūnijā deva rīkojumu ekshumēt Dali līķi.

Ekshumācijas mērķis bija iegūt paraugus, lai noteiktu, vai Dalī ir bioloģiskais tēvs kādai sievietei no Žironas, kura pieprasījusi tiesu atzīt viņu par mākslinieka likumīgo meitu.
“Mākslinieka līķa DNS izpēte ir nepieciešama, jo trūkst citu bioloģisko vai personisko atlieku, kuriem veikt salīdzinošo izpēti,” jūnijā norādīja tiesa.

Tiesas preses pārstāvis sacīja, ka sievieti, kura uzdodas par Dalī meitu, sauc Pilāra Abela, bet plašāku informāciju atteicās atklāt.

Dali ir apglabāts Figeresā, Spānijas Katalonijas reģionā, kur nāca pasaulē 1904.gadā un aizgāja viņsaulē 1989.gadā. Dalī raksturoja patiess talants un ekstravagance.

LA.lv