×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
2. marts, 2014
Drukāt

Ekskrementu nesavākšana pēc dzīvnieku nokārtošanās ir sodāma (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Norāde "Lūdzu sakopt!" labiekārtotajā Pļavnieku bērzu birzī.

Līdzīgi kā iepriekšējos pavasaros, arī šogad Rīgā nepieciešams aktualizēt jautājumu par dzīvnieku ekskrementu savākšanu, uzskata Rīgas domes deputāts Raimonds Gailis.

Deputāts šonedēļ Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas sēdē norādīja, ka saņēmis neskaitāmas sūdzības par šo tēmu. “Šogad nav sniega un pagalmos valda neiedomājama netīrība. Rīgā nav ierobežojumu, kas liegtu mājdzīvnieku izvest mājas pagalmā, bet cilvēki neapzinās rīcības sekas,” norādīja domnieks.

Līdzīgi kā iepriekšējos pavasaros, viņš aicināja izvērst pašvaldības policijas akciju, lai cilvēki aizdomātos, ka ekskrementu nesavākšana pēc dzīvnieku nokārtošanās ir sodāms pārkāpums.

Komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais (GKR) norādīja, ka jautājums ir ne tikai par mājdzīvnieku izkārnījumu savākšanu, bet par mājdzīvnieku uzturēšanu Rīgā kopumā. Deputāts norādīja, ka starp dzīvnieku saimniekiem un pārējiem pilsētas iemītniekiem nereti rodas domstarpības par to, kur un kā ar saviem mīluļiem vajadzētu vai nevajadzētu pastaigāties.

Viņš minēja piemēru, kad tiesai nācies risināt konfliktu ar kādu suņa saimnieci, kura savu mīluli, bulterjeru, izvedusi pastaigāties bērnu rotaļu laukumā. Vecāki sūdzējušies policijai, kārtības sargi atbraukuši, taču sieviete atteikusies pakļauties policistu prasībām un sarīkojusi skandālu, kā rezultātā tikusi aizturēta.

Sieviete vērsusies tiesā, kas lēmusi viņai par labu, norādot, ka suņa saimniece neko nav pārkāpusi.

Turlais sprieda, ka tiesa acīmredzot Rīgas domes saistošos noteikumus neuzskata par gana nopietniem. Lai izvērtētu problēmu, Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja nākamajā sēdē plāno iepazīties ar Rīgas Pašvaldības policijas statistiku par dzīvnieku labturības pārkāpumiem, kā arī aicinās Mājokļu un vides departamenta pārstāvjus informēt un atgādināt par dzīvnieku īpašnieku tiesībām un pienākumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Vai mājdzīvnieku īpašnieki maksā nodokļus pašvaldības budžetā?

  2. no citas pilsētas Atbildēt

    Mani tās suņu kakas nesatrauc.
    Bet kad sāks cīnīties ar tiem ielu piespļaudītājiem.Pretīgi cilvēki,ka nebūtu žēl ar kerzas zābaku pa muti iespert.

  3. Tad vajag vienreiz beigt spriedelēt, ka “…ir sodāma”, bet ķerties pie darba un REĀLI sodīt. Ar ko galu galā nodarbojas Rīgas pašvaldības policija? Ar sieviešu un vecāku cilvēku arestēšanu? Kur ir RDsc? Nav laika?Jābrauc uz “antifašistu” saietiem Ukrainā?

  4. Kad ar vislielāko degsmi uzbrūk neaizsargātam vai vājākajam, bet uz lielām nebūšanām pat nepaskatās, izliekas nerdzam, jo baidās, – tā ir šizofrēnijas pazīme. Lieciet mierā suņus, pirmais pavasara lietus visu noskalos! Bet tās izdarības, ko Rīgā taisa Ušakovs un SC, tās vēl ilgi paliks.

  5. Man personīgi šī problēma visvairāk traucē uz Rīgas trotuāriem. Jāpārvietojas kā sēņotājam, lai ik pēc brīža neiekāptu kādā mīkstā “frakcijā”…

Draugiem Facebook Twitter Google+