Mobilā versija
Brīdinājums +6.9°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
28. jūlijs, 2016
Drukāt

Ekskursijām atkal kļuvis pieejams Irbenes radioastronomijas centrs

Ventspils Starptautiskajā radioastronomijas centrā Irbenē atpakaļ balsta tornī pacelta atjaunotā radioteleskopa RT-32 antena.Ventspils Starptautiskajā radioastronomijas centrā Irbenē atpakaļ balsta tornī pacelta atjaunotā radioteleskopa RT-32 antena.

Foto - LETA

Šovasar ekskursijām atkal kļuvis pieejams Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs, ko tūristi dēvē par Irbenes lokatoru, aģentūru LETA informēja Ventspils pilsētas domes Tūrisma informācijas centra vadītājas vietniece Inga Aulmane.

Ventspils Starptautiskajā radioastronomijas centrā pērn noslēdzās vērienīgi modernizācijas darbi, kuru laikā atjaunota arī lielākā Irbenes radioteleskopa RT-32 antena, bet otra teleskopa RT-16 vecā antena aizstāta ar jaunu kompozītmateriāla antenu.

Ventspils Augstskolas inženierzinātņu institūts Irbenē piedāvā ekskursijas gida pavadībā. No maija, kad šis pakalpojums kļuva pieejams, to izmantojuši ap 1150 interesentu.

Kā pastāstīja Ventspils Augstskolas Inženierzinātņu institūta pārstāve Eva Fībiga, interesi par unikālo zinātnes un tūrisma objektu izrādījuši ceļotāji no Zviedrijas, Lielbritānijas, Polijas, Vācijas, Kanādas un Austrālijas. Netrūkst arī pašmāju un tuvāko kaimiņu – Lietuvas un Igaunijas – viesu.

Ekskursijā iekļauta pastaiga pa Irbenes radioastronomijas centra teritoriju, pārgājiens pazemes tunelī un raķešu konstruktora Frīdriha Candera memoriālās telpas apskate ēkā “Kristāls”. Ekskursijas laiks ir apmēram pusotra stunda. Gida stāstījums tiek nodrošināts latviešu, angļu un krievu valodā.

Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs atrodas Ventspils novada Ances pagasta Irbenē, bijušajā padomju armijas pilsētiņā, un tā saimnieks ir Ventspils Augstskolas Inženierzinātņu institūts. Zinātniskos nolūkos tur darbojas 32 metru pilnībā grozāma paraboliskā antena RT-32, kas ir lielākā Ziemeļeiropā un astotā lielākā pasaulē, kā arī otra 16 metru antena RT-16.

Paraboliskās antenas tiek izmantotas starpzvaigžņu vides objektu novērojumos, Saules radionovērojumos, asteroīdu un Zemei tuvo mākslīgo ķermeņu, tostarp kosmisko atlūzu radiolokācijā un sevišķi lielas bāzes interferometrijas, novērojumos, sekojot objektiem ārpus Saules sistēmas.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteni (1)Viņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+