Mobilā versija
+2.3°C
Gunta, Ginta, Gunda
Otrdiena, 28. marts, 2017
23. septembris, 2016
Drukāt

Eksministrs Dombrovskis nodokļu politikai liek sešas balles (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Domnīcas “Certus” vadītājs Vjačeslavs Dombrovskis, kurš bijis arī Saeimas deputāts un ekonomikas un izglītības ministra amatos, Latvijas nodokļu sistēmu 10 baļļu skalā novērtē ar sešām.

Dombrovskis intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” norādīja, ka Latvijas nodokļu sistēma nav starptautiski konkurētspējīga un tā neapmierina nevienu, tādēļ valdībai kopā ar uzņēmēju organizācijām ir jāvienojas par to, kāda izskatīsies nodokļu sistēma nākamajos 10 gados un tad šo “jautājumu aizvērt”.

Tāpat Latvijas nodokļu sistēma ir tāda, kas veicina velmi uzņēmējiem iesaistīties ēnu ekonomikā, teica Dombrovskis, piebilstot, ka lielākā daļa privātā sektora uzņēmēji darba algas maksā aploksnēs.

Uz jautājumu, kā 10 baļļu skalā viņš novērtētu Latvijas nodokļu sistēmu, “Certus” vadītājs to novērtēja ar seši, atzīmējot, ka atšķirības starp nozarēm ir būtiskas. Piemēram, apstrādes rūpniecībā nodokļu sistēma ir konkurētspējīga un veicina uzņēmēju investīcijas, savukārt tehnoloģiju jomā konkurētspēja nav pietiekama, jo tam traucē augstie darbaspēka nodokļi.

Dombrovskis uzsvēra, ka Latvijas nodokļu sistēma ir jāpadara konkurētspējīga, kas veicinātu investīciju piesaisti. Tāpat nodokļu sistēmai ir jārada ekonomikas izaugsme, ko šobrīd uzņēmēju pūles vairāk tiek vērstas, lai izvairītos no nodokļu maksāšanu.

Tāpat uzņēmējdarbības vidē ir jārada stimuli, lai mazinātu velmi iesaistīties ēnu ekonomikā
Jau vēstīts, ka šodien Mālpilī notiks otrais domnīcas “Certus” ikgadējais ekonomikas forums “Nodokļu politika mērķtiecīgai izaugsmei”.

Forumā “Certus” prezentēs savu redzējumu par Latvijas nodokļu politikas nākotni, par izmaiņām, kuras būtu nepieciešamas, lai veicinātu uzņēmējdarbības attīstību un investīciju piesaisti, un rezultātā arī vispārējo valsts ekonomikas izaugsmi.

“Certus” ir domnīca, kas izveidota, pateicoties privātajam finansējumam. Tajā pārstāvētas arī vairākas nozīmīgas Latvijas tautsaimniecības nozares – farmācijas, IT, kokrūpniecības, finanšu, lauksaimniecības un citas.

“Certus” strādā arī pētnieks, Latvijas Universitātes asociētais profesors Daunis Auers un SIA “Sakret” komercdirektors Juris Grīnvalds.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tas,ka “Latvijas nodokļu sistēma ir jāpadara konkurētspējīga” ir viss,ko domnīcas “Certus” vadītājs Vjačeslavs Dombrovskis par Latvijas nodokļu sistēmu spēj mums,laikraksta lasītājiem,pateikt?

Mazajiem zemniekiem būs 15 000 eiro vienreizējais atbalsts (2)Mazās lauku saimniecības, kuru gada apgrozījums svārstās 2000-15 000 eiro robežās, varēs pretendēt uz 15 000 eiro vienreizējo atbalstu.
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (10)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+