Mobilā versija
+1.8°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
23. septembris, 2016
Drukāt

Eksministrs Dombrovskis nodokļu politikai liek sešas balles (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Domnīcas “Certus” vadītājs Vjačeslavs Dombrovskis, kurš bijis arī Saeimas deputāts un ekonomikas un izglītības ministra amatos, Latvijas nodokļu sistēmu 10 baļļu skalā novērtē ar sešām.

Dombrovskis intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” norādīja, ka Latvijas nodokļu sistēma nav starptautiski konkurētspējīga un tā neapmierina nevienu, tādēļ valdībai kopā ar uzņēmēju organizācijām ir jāvienojas par to, kāda izskatīsies nodokļu sistēma nākamajos 10 gados un tad šo “jautājumu aizvērt”.

Tāpat Latvijas nodokļu sistēma ir tāda, kas veicina velmi uzņēmējiem iesaistīties ēnu ekonomikā, teica Dombrovskis, piebilstot, ka lielākā daļa privātā sektora uzņēmēji darba algas maksā aploksnēs.

Uz jautājumu, kā 10 baļļu skalā viņš novērtētu Latvijas nodokļu sistēmu, “Certus” vadītājs to novērtēja ar seši, atzīmējot, ka atšķirības starp nozarēm ir būtiskas. Piemēram, apstrādes rūpniecībā nodokļu sistēma ir konkurētspējīga un veicina uzņēmēju investīcijas, savukārt tehnoloģiju jomā konkurētspēja nav pietiekama, jo tam traucē augstie darbaspēka nodokļi.

Dombrovskis uzsvēra, ka Latvijas nodokļu sistēma ir jāpadara konkurētspējīga, kas veicinātu investīciju piesaisti. Tāpat nodokļu sistēmai ir jārada ekonomikas izaugsme, ko šobrīd uzņēmēju pūles vairāk tiek vērstas, lai izvairītos no nodokļu maksāšanu.

Tāpat uzņēmējdarbības vidē ir jārada stimuli, lai mazinātu velmi iesaistīties ēnu ekonomikā
Jau vēstīts, ka šodien Mālpilī notiks otrais domnīcas “Certus” ikgadējais ekonomikas forums “Nodokļu politika mērķtiecīgai izaugsmei”.

Forumā “Certus” prezentēs savu redzējumu par Latvijas nodokļu politikas nākotni, par izmaiņām, kuras būtu nepieciešamas, lai veicinātu uzņēmējdarbības attīstību un investīciju piesaisti, un rezultātā arī vispārējo valsts ekonomikas izaugsmi.

“Certus” ir domnīca, kas izveidota, pateicoties privātajam finansējumam. Tajā pārstāvētas arī vairākas nozīmīgas Latvijas tautsaimniecības nozares – farmācijas, IT, kokrūpniecības, finanšu, lauksaimniecības un citas.

“Certus” strādā arī pētnieks, Latvijas Universitātes asociētais profesors Daunis Auers un SIA “Sakret” komercdirektors Juris Grīnvalds.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tas,ka “Latvijas nodokļu sistēma ir jāpadara konkurētspējīga” ir viss,ko domnīcas “Certus” vadītājs Vjačeslavs Dombrovskis par Latvijas nodokļu sistēmu spēj mums,laikraksta lasītājiem,pateikt?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+