×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
31. jūlijs, 2015
Drukāt

Eksperiments: Kā ar gumijas zābakiem un gēla nagiem devos uz darba biržu tikties ar zemniekiem (8)

Foto-Karīna MiezājaFoto-Karīna Miezāja
UZZIŅA

Laukstrādnieku ­darba biržas:6. augustā Dobelē, Zaļajā ielā 27, no plkst. 10 līdz 12,11. augustā Valmierā, Meža ielā 7, no plkst. 11 līdz 13.

Trešdienas lietainajā rītā Kuldīgas Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālē tika organizēta pirmā darba birža potenciālajiem laukstrādniekiem. Uz šo vakanču tirgu tika aicināti visi strādāt gribošie ļaudis, kas vai nu ir palikuši par bezdarbniekiem, vai arī vēlas vasarā piepelnīties. Laukstrādnieku darba biržu organizē biedrība “Lauksaimnieku apvienība” sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru. Šādas kontaktbiržas ļauj darba meklētājiem satikt savus potenciālos darba devējus aci pret aci, nevis neklātienē vai virtuālajā pasaulē.

Nagi kapļa vietā

Savus spēkus izmēģināju arī es kā žurnāliste, jo lauku darbi man nebūt nav sveši. Lai iejustos tēlā, kājās āvu savus melnos gumijas zābakus ar bantīti un kristālu imitāciju. Vienīgais, kas nevarētu atbilst manam apņēmības pilnajam tēlam, ir tumši violetie un garie gēla nagi. Jāpiebilst, ka tieši manu nagu dēļ kolēģi pat slēdza derības un jokoja, ka ar tādiem gan es cauri netikšot. Taču es viņiem vien atjokoju, ka nagi man būs kapļa vietā, varēšu izkaplēt gan to, ko vajag, gan to, ko nevajag.

100 grami drosmei

NVA ierados par sākumu izziņotajos pulksten 10, lai, tā teikt, paspētu uz labākajām vietām. Salasījies jau krietns cilvēku pulciņš, kur visiem NVA dāmas liek nosaukt savus personas datus, lai reģistrētu tos lapā. Ar vienu aci nopētu, ka esam pagaidām tikai 19 cilvēki. Mani konkurenti, kas arī ieradušies meklēt darbus, neslēpj skatienus manā virzienā. Kā nu ne, jo esmu otra jaunākā potenciālā darba tīkotāja. No dažiem konkurentiem gaisā virmoja degvīna vai citas apreibinošas vielas smarža. Varētu jau būt, ka kāds iešāvis no rīta 100 gramus drosmei. Par to vien liecināja fakts, ka darba devējs, prasot jautājumu vīram ar smaciņu, saņēma atbildē vairākas reizes pēc kārtas izteiksmīgu “a” burtu, kas, pieņemu, bija domāts: kas?

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Un kāds bija t.s eksperimenta mērķis?
  No apraksta izlasās visai bezjēdzīgs gājiens

 2. Sulīgi par gēla nadziņiem 🙂 Man dieviņš devis tik stiprus nagus, ka i gelu nevajag, un der par kaplīšiem. Un tā jau 25 gadus saimnieces godā un visi brīnās, i govis var slaukt ir ravēt, un nadziņi netraucē.
  Bet pasākums labs, lai attīstās turpmāk!

 3. Pat zinu ka NVO – nevalstiskā organizācija, bet nodarbinātības valsts aģentura ir NVA.
  Nu un tad jautājums, vai tad tur meklēja Lauksaimniecības akadēmijas dekānu, ka smaciņa nedrīkst būt?

 4. un jus domajiet ka maksas 400 eiro?naivie jus menesi nostradasiet,pateiks jus nederiet laukiem.kaut ko atmetis!ta jau nav ka laukos negribetu laudis stradat,tikai par darbu maksa centus!ieliekiet avize sludinajumus un no pilsetas ari brauks ja bus tada samaksa!

  • Ja Tu pat rakstīt nemāki, tad Tev gan būs grūti tos pašus 400.00 € nopelnīt!

  • tu tik klaji nemelo ja. Atbildēt

   protams ja tu neesi strādātājs tad tev neko nemaksās, laukos tiešām jāstrādā, bet saimniecibās kur vajag darbaspēku ari maksā un labi maksā ja tu esi vērtigs strādnieks. es protams nevaru palielities ar nez kādu kvalifikāciju un pat ne dižu čaklumu, tā kā piestrādāju tikai tad kad pārejās darba vietās neesmu nodarbināts, tad pie saimnieka esmu vasarā videji 10-15 dienas mēnesī darbs no 9-17 par ko salīgu 24 eiro dienā uz rokas ar ēdināšnu. traktoristu saimnieks meklēja ilgi ilgi kamer atrada normālu kas strādā, tehniku nelauž…. zēnam ap gadiem 20 un uz rokas vasaras sezonā saņem apmēram 1500, ziemā ap 1000. tā tas ir kurzemes pusē. protams ka ir jau kāds ari sliksts saimnieks, bez tā neiztikt, bet problēma jau ir faktā ka nav to strādnieku. pavasari vajadzeja akmeņu lasitājus. par 25 ar ēšanu un transportu uz no nevareja atrast kas strādā kaut izstiepies, novadā skaitās ap 100 bezdarbnieku, un nekā, ne skolnieki negrib brivdienās piepelnities ne zilīši polšam .

   • Nu gan lej čugunu, kur ziemā pie lauksaimnieka 1000 var nopelnīt un par tiem 1500 ar neticu. Nu vienīgi, ja liela saimniecība un saimnieks miljonārs, mums tāds ir un tur tiešām tā var nopelnīt vasarā, ziemā gan tikai minimālā…Pie mums Dobeles pusē saimnieks, ar pārsimts hektāru dārzeņu, maksā 1,50 eirikus par stundu un bez barošanas. Traktoristam 2 eirikus, un arī tikai tāpēc, ka viņš papildus ražas vākšanai vēl maisus krauj traktorā…Dienā kādi 7 – 8 eiriki sanāk…tā kā kur tie 400 nezinu un kur vēl tūstoši.

    • darbi ir tikpat cik vasarā. nu ganibas nav jāuzmana un siens jāvāc, bet darba tāpat pietiek, lopu daudz visi jāpabaro, sūdi jānovāc meža ar jāiet, ir protams brīvāk nekā vasarā kad siena laikā labā laikā var teikt ka 24 stundu režīmā jāstrādā nav jau kas nomaina ir 3 traktori ar visu iespejamo uzkari un saimnieku ieskaitot 3 traktoristi līdz ar gaismu sāk pļaut līdz pusdienslaikam, tad sāk strādāt ar ārditājiem, tad vālotāji vakarpusē rulē pa nakti jau tumsā ruļus plēvēs tin….. kad līst tad nekā, atpūšamies naudu saimnieka makā neesmu skaitijis, un cik viņam zemes nezinu, lopu skaits pie 300 varatu būt , nez vai saimnieks pats zin precizu ciparu, tā nekad nav bijis ka ganibās ķērājā izdotos mežoņus visus noķert uz sortēšanu vai potēšanu, tāpec pieļauju ka ne viena vien govs mežā pazudusi:)

Draugiem Facebook Twitter Google+