×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. oktobris, 2014
Drukāt

Eksperiments mākslā – izstāde “EKSPERIMENTA!” Tallinā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Drīzumā uz Tallinu, kur notiks Starptautiskā jauniešu laikmetīgās mākslas triennāle “EKSPERIMENTA!” dosies 13 Latviju pārstāvošie darbi, bet šonedēļ, 10. oktobrī, dažus no tiem būs iespējams aplūkot izstādes iesildošajā sarīkojumā J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā, vēsta Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Izstādē piedalīsies 14 līdz 19 gadus veci jaunie mākslinieki no Igaunijas, Latvijas, Somijas, Krievijas, Vācijas, Slovēnijas, Portugāles, Turcijas, Dienvidkorejas, Kanādas un Brazīlijas. “EKSPERIMENTA!” ir unikāls starptautisks jauniešu laikmetīgās mākslas pasākums, kura mērķis ir dot iespēju skolas vecuma jauniešiem piedalīties starptautiskā mākslas notikumā ar augsta līmeņa mākslas kritiķu un kuratoru piedalīšanos.

Latvijas ekspozīcijas koordinators ir Latvijas Nacionālais kultūras centrs. Mūsu ekspozīcijas tēma “Robežas un robežsituācijas” ir aktuāla jaunajiem cilvēkiem, kuriem ik dienas jāsaskaras gan ar robežu ievērošanu, gan pārkāpšanu. Latviju pārstāvošos darbus veidojuši 26 jaunieši no Latvijas profesionālās ievirzes mākslas skolām un mākslas vidusskolām.

Lai rosinātu pārmaiņas mākslas izglītībā, 24. un 25. oktobrī Tallinā notiks mākslas izglītības konference “Eduko IDEAlaboratory”, kuras saturs būs vērsts uz starpdisciplināru tēmu mākslas izglītības saturā meklēšanu.

Pirmā izstāde EKSPERIMENTA! notika no 2011. gadā Tallinas Dziesmu svētku estrādes izstāžu zālē un Marjamae pilī Tallinas – Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumu ietvaros. Izstādes tēmu “Telpa” interpretēja jaunie mākslinieki no 13 pasaules valstīm. Izstādi apmeklēja ap 18 000 skatītāju.

Izstāde “EKSPERIMENTA!” risināsies Svētās Katrīnas baznīcā un viduslaiku ēkā Hopnera namā no 23. oktobra līdz 23. novembrim, tās tēma šogad – “Zinātne un māksla”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+