×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. jūlijs, 2015
Drukāt

Eksperiments: Tikai 3 no 17 gadījumiem cilvēki aptur acu priekšā notiekošu zādzību (3)

Ekrānšāviņš no youtube.com video.Ekrānšāviņš no youtube.com video.

„Atstāšu logu pusatvērtu, lai istabas izvedinās, kamēr neesmu mājās. Neviens taču tāpat nemēģinās ielauzties dienas gaišajā laikā, kamēr apkārt gar logu regulāri staigā cilvēki!” – šāds lēmums diemžēl nereti tiek pieņemts pirms iziešanas no sava mājokļa. Šī iemesla dēļ Latvijā apdrošināšanas sabiedrība BALTA veica eksperimentu, vēloties pārliecināties, cik droši ir paļauties, ka garām staigājošu cilvēku klātbūtne samazinās risku mājokļa apzagšanai. Eksperimenta rezultāts – tikai 3 no 17 gadījumiem garāmejošie cilvēki uzdrošinājās apturēt zādzību.

“Diemžēl eksperiments pierādīja, ka cilvēki vai nu baidās aizrādīt un aizturēt zagļus, vai uzskata, ka dienā notiekošas pat neordināras aktivitātes ir normālas, tādējādi tikai noskatoties uz notiekošo. Eksperiments pierādīja, ka vairākumā gadījumu garāmgājējs neapturēs zādzību, ja tavs mājoklis tiks apzagts gaišā dienas laikā, tādēļ iesakām nepaļauties uz veiksmi, dienas gaišo laiku un pusatvērtu logu. Zagļi vienmēr izdomās veidu, kā tikt pie iekārotā,” portālam “La.lv” eksperimenta rezultātu komentē BALTA atlīdzību direktors Ingus Savickis.

BALTA statistika rāda, ka zagļiem gaišs laiks un pat dienas vidus nav šķērslis savu nelikumīgo un nekrietno plānu īstenošanai. Garnadži aktīvi darbojas arī visos gaišajos – pavasara un vasaras mēnešos. Pēdējo trīs gadu laikā tieši gada gaišākajos mēnešos – no aprīļa līdz oktobrim – zādzību skaits ir par vidēji 10% lielāks nekā tumšo mēnešu posmā no oktobra līdz aprīlim.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ļoti labs eksperiments! Sabiedrība uzskatāmi redz, kāda tā ir. Pirms dažiem gadiem ko līdzīgu rīkoja Sarkanais Krusts (ja pareizi atceros) – kā garāmgājēji rīkojas, ja cilvēkam uz ielas paliek slikti. Tieši tāpāt – paiet garām, lai mirst nost!

  2. Nezinu, kas tā par vietu Rīgā, bet izskatās,ka 90% garāmgājēju ir pilnīgi atsaldētie .. skumji

  3. Tā nav garnadžu paradīze maskačka, kur 90+% cilvēku “toļko po russki”?

Draugiem Facebook Twitter Google+