×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
16. jūlijs, 2018
Drukāt

“Eksperta” lomā atkal Lembergs (31)

Ekrānuzņēmums no NTV ziņas par militārajām mācībām "Saber Strike".Ekrānuzņēmums no NTV ziņas par militārajām mācībām "Saber Strike".

Krievijas propagandas kanālā NTV “ziņai” par militārajām mācībām “Saber Strike” dots tēlains nosaukums “Avārijas, pļēgurošana, kautiņi: NATO mācības Baltijā devušas triecienu alianses reputācijai”. Zīmīgi, ka televīzija vienā buķetē savākusi gandrīz vai visus iespējamos incidentus, kuros vairāku gadu laikā bijušas iesaistītas NATO militārpersonas (to gan nav īpaši daudz) un kā “eksperts” sižetā izmantots Ventspils mērs Aivars Lembergs.

NTV līdzstrādnieks Andrejs Hramcovs sižetā atgādina par latviešu puisi Akselu Aizkalnu, kuram restorānā “McDonalds” Rīgā NATO karavīri 2016. gadā salauzuši degunu, un rāda kadrus ar viņu slimnīcā. Tāpat tiek stāstīts par kādu NATO militārā transporta avāriju Lietuvā, NATO karavīru ālēšanos Ventspilī, mazāk zinošam skatītājam radot iespaidu, ka tas viss noticis no 3. līdz 15. jūnijam, kad Baltijā notikušas militārās mācības “Saber Strike”. NTV auditorija diez vai pārbaudīs, ka ziņa, ko tai cenšas “iesmērēt”, patiesībā ir četrus vai vairāk gadus veca.

NATO kritizēšanai kā “eksperts” palīgā tiek ņemts A. Lembergs. “Viņi nokārtoja savas dabiskās vajadzības publiskās vietās. Piedzērušies kur pagadās gulēja savos vēmekļos. Es 25 gadus strādāju. Bija padomju armija un Krievijas armija, bet nekā tāda nebija,” stāsta Ventspils mērs. Tomēr, šķiet, arī šis citāts ņemts no arhīva, jo Lembergs izsakās, ka pie varas Ventspilī ir 25 gadus, bet šogad apritēs 30 gadi, kopš viņš ir Ventspils domes priekšsēdētājs. 2014. gada maija pirmajā pusē vairākos incidentos cieta starptautiskajā mīnu meklēšanas operācijā “Open Spirit 2014” iesaistītie NATO valstu jūrnieki. Trīs vietējie iedzīvotāji uzbruka un salauza galvaskausu kādam 21 gadu vecam Nīderlandes karavīram. Toreiz Lembergs daudz komentēja šo gadījumu, arī Krievijas TV, stāstot, ka NATO klātbūtnes pastiprināšana Latvijā esot “okupācija”, un prasīja toreizējā NATO ģenerālsekretāra Andersa Rasmusena atvainošanos. Pret viņa izteikumiem iebilda gan Lemberga sabiedrotie no ZZS, gan toreizējais aizsardzības ministrs, tagad Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš uzsvēra, ka tie ir pretrunā “valsts drošības interesēm un rada draudus valsts drošībai”.

Savs viedoklis par A. Lemberga attieksmi pret NATO karavīriem ir arī bijušajam ASV militārajam atašejam Latvijā Deividam Holahanam: “Lembergam ASV un citu NATO valstu karavīri iemieso draudus. Piemēram, amerikāņos viņš saskata draudus tāpēc, ka ASV bargi vēršas pret korupciju. Ja kaut kas notiek greizi, par grēkāzi Lemberga acīs kļūst ES, NATO un amerikāņi. Līdzīga stratēģija kā Krievijai, kura savās problēmās “vaino ārējo ienaidnieku”,” piebilst D. Holahans. Kopumā, vērtējot NTV sižetu, viņš secina, ka mediji kāri tver informāciju, ja kādā negadījumā vai kautiņā iesaistīta militārpersona. “Katru diennakti Rīgas izklaides vietās ir vismaz trīs vai piecas situācijas, kurās vietējie vardarbīgi vēršas viens pret otru, bet par to gandrīz neviens neziņo. Turklāt jāatceras, ka militārpersonām ir daudz augstāka disciplīna nekā citiem iedzīvotājiem,” norāda D. Holahans. ASV spēkiem esot sava kārtība, kā notiek militārā transporta kustība, kurā liela loma atvēlēta civiliedzīvotāju drošībai. “Ja arī kādreiz notiek ceļu satiksmes negadījumi ar militārā transporta iesaisti, tie tiek izmeklēti. Ja kāds ir vainīgs to izraisīšanā, un tas tiek pierādīts, viņš saņem sodu,” piebilst D. Holahans.

Sižeta beigās tā autors apgalvo, ka plašo meža ugunsgrēku Ādažos izraisījusi kādas amerikāņu militārās automašīnas aizdegšanās. “Video ielika paši ASV karavīri – tajā redzams, ka kājnieku kaujas mašīnām “Humvee” neatvērās izpletņi, divas no viņām – saplacinātas, bet trešā aizdegās tā, ka no tās ugunsgrēks tālāk izplatījās ārpus poligona 700 hektāru platībā,” stāsta žurnālists. “LA” lūdza NTV sižetā izskanējušos “faktus” par plašo ugunsgrēku komentēt gan Aizsardzības ministriju, gan Valsts meža dienestu, kurš iesaistījās tā dzēšanā. Aizsardzības ministrijā skaidroja, ka ugunsgrēku nav izraisījusi ASV militārās tehnikas aizdegšanās. Valsts meža dienesta (VMD) meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis sarunā ar “LA” norāda, ka ugunsgrēka izcelšanās iemesls nav skaidrs un viņš nevarot, “sitot pie krūtīm”, apgalvot, ka ugunsgrēkam pie vainas būtu poligonā tobrīd notikušās militārās mācības. Tikmēr Aizsardzības ministrijas preses nodaļas vadītāja Anete Gnēze skaidro, ka, visticamāk, ugunsgrēka rašanās iemesls netiks noskaidrots, un par to var izteikt tikai pieņēmumus. “Acīmredzama iemesla nav. Tā varēja būt stikla pudele mežā vai to varēja izraisīt munīcijas šaušana,” skaidro A. Gnēze un piebilst, ka pēc ugunsgrēka izcelšanās kaujas šaušanas mērķu zonā attiecīgajā nodarbību vietā kaujas šaušana tika nekavējoties pārtraukta.

Pirms diviem gadiem NBS ir vienojušies ar VMD par rīcību ugunsgrēka gadījumos, sadarbības sistēmas un procedūras ir tikušas sakārtotas. NBS izvērtēs, vai nepieciešams veikt procedūru pilnveidošanu, lai uzlabotu sadarbību ar VMD, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un pašvaldībām.

A. Gnēze apliecināja, ka NBS izvērtēs papildus materiāltehniskā nodrošinājuma risinājumus, lai mazinātu ugunsbīstamības riskus NBS militārajos poligonos, vienlaikus saglabājot iespējas vingrināt un uzturēt militārās spējas jebkādos klimatiskajos apstākļos.

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. Kādas muļķības Jāņi svinēti vienmēr,pirms PSRS un PSRS laikā .
  Jāņiem nav neviens nav spējis ierobežot ,ka nedrīkstam svinēt.
  Atceros, ka bija vienreiz, gribēja neļaut svinēt Jāņus,
  Mēs visi nolēmām ,ka ejam svinēt Jāņus uz mežu, un tur neviens mūs netraucēja.

  ņus

 2. To kas sis NATO ienaidnieks no Puzes bunkura neatrodas aiz restem ir pasreizejas “zalo” un sarkano cekistu nopelns.Likumu nepildisana no atbildigajam institucijam un atseviskam personam ir noziegumu un noziedzinieku atbalstsana.Valsts nodeviba .

 3. Pār mēru un prihvatizējies ,ir ko uztraukties Lembergam

 4. Ja Lembergs pavēlēs ZZ sadarboties ar Saskaņu, tad tā būs. Jāpaliek pie siles un varas!

 5. Наелся от пуза Atbildēt

  Hūte nav dumjš. Hūte jūt drēbi. Ja Hūte būtu dumjš, viņš būtu nabags vai sēdētu ķurķī …

 6. Vai Valsts institucijam nav zinami LV Kriminallikumu 72.un 74. pantu saturs.

 7. NATO ienaidnieka no Puzes bunkura neiesedinasana aiz restem par vina noziegumiem ,ir ES un NATO Valsts Latvijas valdibas un Tieslietu instituciju LV Kriminallikumu neieverosana un nepildisana.Valsts likumu neieverosana un nepildisana ir nozieguma un noziedzinieku atbalstisana.Valsts nodeviba.

 8. Aleksandra Kutuzova Atbildēt

  Nav ko sos plurkskus klausities. Vienkarsi slimi cilveki. Ja nevar atrast neko negativu, tad uz lidzenas vietas jaizdoma. Ne mazakas kauna sajutas, par godu un profesionalo etiku nemaz nav ko runat. Diemzel Ventspils hutainais pastavigi viniem piebalso, telo starptautisko ekspertu pilnigi visos jautajumos. Nozelojami.

 9. Ko par to domā tie vēlētāji, kuri atkal gatavojas balsot par ZZS?! Nu jau pavisam aklam un kurlam jābūt, lai nezinātu, ka tā ir Lemberga kabatas partija! Z.Līvmanei: Lembergs būs jebkas, pārdos un nodos jebko, ja tas vairos viņa varu un bagātību.

 10. Kaut kādā grāmatā pieļāvuma formā tika rakstīts, ka Lembergs studiju laikā ir savervēts čekas aģents un tāds arī paliek. Lasot šo ziņu šāda pārliecība tik paliek, ja nu, viņš pēdējā laikā būtu sasitis galvu un neapzinās ko dara, kļūstot par kremļa ruporu, sludinot mākslīgi savienotas.

  • Atkārtoties nav labi bat vajag:
   ”Tikai aizmirsts ka aiz Lemberga ir viņa privātpartija ZZS un tā darīs ko L. liks ”

 11. Lembergs vispār ir izteikts Kremlists un Putinists

 12. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”

  Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  Mediju ziņa (2015. gads): “ASV bruņotie spēki, kas ir izvietoti Austrumeiropas sabiedroto valstu teritorijās (tajā skaitā – arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā jeb Baltijas valstīs, kas gluži pamatoti tiek dēvētas un arī uzskatītas par NATO militārā bloka kontrolētās globālās teritorijas austrumu virziena “buferzonu”), ir gatavi dot prettriecienu Krievijas iespējamajai agresijai, negaidot NATO kolektīvās drošības procedūras iedarbināšanu, kas ir noteikta “Ziemeļatlantijas līguma” 5.pantā”, esot publiski “nācis klajā ar paziņojumu ASV vēstnieks NATO militārajā aliansē Daglass Lūts”. “Īpaši svarīgi ir tas, ka ASV Bruņoto spēku vienības, ieskaitot sauszemes, gaisa un jūras spēku vienības, jau ir izvietotas NATO Austrumeiropas sabiedroto teritorijā”, esot “norādījis šis “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdības ārlietu resora augsta ranga ierēdnis”. «Mēs, ASV pārstāvniecība NATO un “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdība, saprotam, ka lai tiktu piemērots 5.pants, ir jāgaida visu 28 sabiedroto akcepts. 5.pants nozīmē – lai katra NATO militārā bloka dalībvalsts sniegtu atbildi, bet – ASV ir pienākums reaģēt arī uz divpusējo principu pamata, neraugoties uz to, kas notiek Ziemeļatlantijas militārā bloka (NATO) padomē», esot “paudis ASV pārstāvis NATO blokā”. “Šāds politisks lēmums jau ir pieņemts un mūsu (ASV) spēki ir uz mūsu (ASV) interešu telpas austrumu robežām un paliks tur, kā sacīja prezidents Obama, tik ilgi, cik tas mums (ASV) būs nepieciešams”, esot “uzsvērti apgalvojis un atgādinājis šis ASV valdības augsta ranga pārstāvis”…
  ——-
  Mediju ziņa (2015. gads): “Valdības locekļi aiz slēgtām durvīm nolēma, ka tiks lūgta pastāvīga NATO militāro spēku klātbūtne Latvijā”, žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma ( “V-“jenotība” ). «Mēs izvērtējām, kā tiek pildīti NATO “Velsas samita” lēmumi, un tie tiek pildīti saskaņā ar plānu – valdības ministri izskatīja šīs valsts pašreizējā “aizsardzības ministra” R. Vējoņa ( ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ) politiski atbildīgi vadītās “aizsardzības ministrijas” (AM) atbildīgo pārstāvju sagatavoto informatīvo ziņojumu par Latvijas dalību tā dēvētajā “ziemeļatlantijas līguma organizācijā” (NATO) pagājušajā gadā (2014.) un mēs piekritām, ka Latvija grib pastāvīgo NATO militāro spēku klātbūtni Latvijā un Baltijas valstīs», klāstīja premjere Straujuma. “Uz jautājumu, vai Latvija nosūtīs oficiālu lūgumu NATO militārā bloka vadības locekļiem, šī valdības vadītāja (Straujuma) atbildēja, ka šādu vēstuli iesniegs Latvijas “nacionālo bruņoto spēku” (NBS) komandieris kopā ar abu pārējo Baltijas valstu pārstāvjiem”…
  ——-
  MZ hroniskā ikdiena (2014. – 2017. gads): Šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “valstī” agonējošās LUMPEŅU “titulnācijas” totālas degradācijas un neatgriezeniskas pašiznīcināšanās marasms turpinās, VĒL JOPROJĀM. Tajā skaitā un īpaši jau derdzīgi – arī “reflektējoties” šīs pašreizējās SILES “valsts” varas SISTĒMAI verdziski pakalpīgajos un bezcerīgi truli “lojālparEJotiski orientētajos”, proāmurikāniskas deRmolibersatu militārhistēriskās propagandas zombējumu ikdienišķi masīvi tiražējošajos masmēdekļos…
  ——-
  .
  “Maitas putni KARU ķērca…”
  ( “latv(ĀN)ijas” SILES “valsts” versija 1.0.K )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Maitas putni karu ķērca” ~
  SILES rukšķu varza brēca:
  “Jeņķu “bosi” karot taisās,
  Mums pa “shēmu” jāpamaisās!”
  .
  “Maitas putni karu sauca” ~
  SILES rukšķi ‘gaisu jauca’:
  “Jevro “šefi” karot grasās,
  Mums – kaut “buferzōna” prasās!”
  .
  “Maitas putni karu alka” ~
  MUĻĶU zemes “politsvalkā”,
  SILES rukšķi nezin mēra,
  Kviekt pēc asinīm un sēra:
  .
  “NOZOMBĒSIM “glupos baurus”,
  Masmēdekļos MELU aurus,
  Tiražējot, biezā slānī ~
  Lai šie “austrumkraju” gānī:
  Rusofobiem lai caur zobim,
  Ķērciens sprūk (dēļ ‘fiškas robiem’) ~
  “Krievi nāk!!!” un “Karu gaidām!!!”
  (Ar ko “glupo pūli” baidām).
  Rasistiem lai rīkles skaļas:
  “Netrūks “lielgabalu gaļas”,
  “rietumalianses blokam” ~
  Karosim, kaut plikām …(rokām)!!!”
  .
  Naciķi lai “palaiž žaunas”:
  “Štrunts, ka pastalas nav jaunas,
  “Humpalvešas” – jeņķu stilā,
  “Kamuflāžas” tonī (zilā),
  “Pancervāģi” – andelēti,
  Britu “šrotā” (NE jau lēti!),
  Duļibāni – stobriem līkiem
  (Bliezt ap stūri brāķa “rīkiem”),
  “Karakungi” – treknām miesām,
  “Karakalpi” – formām liesām ~
  Galvenais, lai slaktiņš sākas:
  Izkaus latv(ĀŅ)us, kā nākas!!!…”
  .
  “sabiedrotie” kūda “lempjus,
  Audzēt bruņošanās tempus” ~
  Šie (no “āmurikas” krastiem?!),
  Suflē “euroliberastiem”,
  Ko un kā lai “bauri” dara,
  Kas pa skaļo ķērc pēc kara:
  “Piķi šķiest “pēc pilnas fāzes” ~
  “aliansei” – uzbliezt “bāzes”,
  Lūžņus – dārgi pārdot lūgties,
  Masmēdekļiem – ‘fiškā jūgties’:
  “okupantus” – saukt un gaidīt!
  Latv(ĀŅ)us – ar slāviem baidīt!!!…”
  .
  Kamēr ķērktais karš nav jūtams,
  “Mesidžu” priekš lohiem sūta,
  MUĻĶU zemes SILES balsti:
  “”Hibrīdkarš” JAU grauj šo “valsti”!!!
  “Frontes līnija” iet cauri,
  MUĻĶU zemei, “glupie buari”!!!
  (Tā JUMS masmēdekļi ‘borē’,
  Ko MĒS “turam īsā šņorē”…)
  ATKAL “Krievi nāk!!!”, ak šausmas!…”
  (Kaut – NAV ķērcējiem ne jausmas,
  Kas tas “hibrīdkarš” tāds skaitās ~
  Galvenais = ķērkt: “Lācis aitās!!!”…)

  “Maitas putni karu ķērca,
  Knābjus asinsplūdos mērca,
  Miesas plosot, mošķu barā,
  Aptrakuši, bezsakarā…”
  .
  SILES maitas kviec pēc kara ~
  Rukšķiem šļūk no zobiem vara,
  MUĻĶU zemes SILES “valstī”?
  (Diez, cik LUMPEŅU šos balstīs?…)

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 13. Pravietisnejaukais Atbildēt

  … medicīna, izglītība bija bezmaksas, visiem bija darbs un ticība nākotnei… ticība, ka Ļeņins vienmēr dzīvs, ticība, ka nekad nepelnīsi vairāk par 170 rubļiem mēnesī, ticība, ka zaglis Voldis no gaļas kombināta vienmēr dabūs desu, ticība, ka nekad nevarēsi nokļūt tālāk par Bulgāriju, ticība, ka krāsainais televizors rādīs nnekrāsainu attēlu, ticība, ka 1. maija kurpēs varēsi noiet vismaz 500 metrus, ticība, ka VDK zina, ko tu runā guļamistabā, ticība, KA BŪT NETICĪGAM IR KRUTA , ticība, ticība, ticība… .

 14. Tikai aizmirsts ka aiz Lemberga ir viņa privātpartija ZZS un tā darīs ko L. liks – NATO okupanti un tad jau Sarkanā Armija ( sajaucu Krievijas Armija ) būs atbrīvotāji?
  Tātad , ja naivie latvieši balsos par ZZS un balsu zinā tā varēs bloķēties ar Saskaņu ~51 bals un vairāk = varēs Kremļa fani atkal bučot krievu tankus kā 1940.gadā…

 15. Kas ar viņu notiktu , ja sāktos karš ?

  • Lembergs un viņa pakalpiņu partija bučotu ne tankus, bet kerzas zābakus.

   • Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

    bet? bet vai kāds ir padomājis, kāpēc Lembergs uzturas tajā ostas pilsēta Ventspilī? Kāpēc?
    Varbūt tāpēc, ka pie slikta X stundas scenārija var kļūt jau Kremlim lieks politiķis ( arī kā liecinieks) un var paspēt ar labu kuteri uz Gotlandi un tālāk pie Šveices kontiem…

 16. Sen jau skaidrs, ka embergs ir mēsls, valsts ienaidnieks un nodevējs.

 17. Vēlēšanās nebalso par komunistu partiju ZZS. Tad Putlera draugs Lembis aizvērs muti.

 18. Lembi atdot krieviem, lai sūta trimdā uz Sibīriju ! Tur vajadzīgi tādi braši mēslojuma radītāji !

  • Sāgu par Lembergu un Sibīriju nezinu, bet mūsu Latvijas bankas saimnieks tusējas Sibīrijā kopā ar militārās ziņu vākšanas dūžiem no Krievijas, bet tas tāds sagadīšanās faktelis, kas nepelna nu nekādu ievērību.

 19. Aiz garlaicības var vai nomirt. Labi ka vēl ir kāds kas klausās.

 20. Lembim taisība! Tagad okupanti Latvijā ir NATo un āmurikāņi

  • un tukšpauri, maz zini, kas bija okupācija? Aizej, izguli dzērumu un ja nelīdz, piesakies pie ārsta.

   • Jūs ļoti izsmeloši, inteliģenti un korekti man atbildējāt! Jūs esat augstas proves eksperts!!!

    • .. . es nekometēšu, vienkārši, aizveries trolli!!!

     • un ko tu zini par padomju laiku? Es personīgi zinu, ka medicīna, izglītība bija bezmaksas, visiem bija darbs un ticība nākotnei.

     • Igo, bet kur ir tie padomju laiki pēc kuriem tu tik ļoti ilgojies? Latvijā? – Nav! Krievijā? – Nav. Vācijā? – Nav. Polijā? – Arī nav. Tu to padomju laiku meklē nepareizajā vietā. Vai tad Latvija izbeidza tos padomju laikus? Pati Krievija taču! Tāpēc visas savas pretenzijas par aizgājušo padomju laiku vari veltīt kremlim, īstiem padomju laiku likvidatoriem.

     • Visiem tiešām bija darbs, jo tos, kuri nestrādāja, tiesāja par parazītisku dzīves veidu. Tos, kas nepakļāvās augstkolas sadales komisijas norīkojumam, uz darba vietu aizveda miliči. Ja valdītu toreizējā kārtība, mums arī tgad nebūtu jātērē neviens cents bezdarbnieku pabalstiem. Tas ir vistīrākais absurds, ka mums ir tik daudz bezdarbnieku un tik daudz brīvu darba vietu!

Draugiem Facebook Twitter Google+