×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
7. februāris, 2012
Drukāt

Eksperte: cilvēki bieži neapzinās ar interneta lietošanu saistītos riskus

zens_pie_datora

Cilvēki bieži vien neapzinās ar interneta lietošanu saistītos riskus, publicējot privātu informāciju un izvēloties viegli uzminamas paroles, otrdien Latvijas Radio sacīja “Net-Safe Latvia” drošāka interneta centra pārstāve Agnese Kriķe.

“Vidējais interneta lietotājs ļoti bieži neapzinās visus riskus, ar kuriem mēs varam saskarties, atrodoties internetā. Tie nav tikai bērni un jaunieši, bet arī pieaugušie – mēs nepadomājam, ka, ievietojot fotogrāfijas internetā, to redzēs ne tikai mūsu tuvie cilvēki, bet to var redzēt jebkurš svešinieks un šīs bildes var kļūt publiskas,” sacīja Kriķe.

Viņa atzina, ka diemžēl pastāv arī risks, ka e-pasts tiek uzlauzts, tomēr atgādināja arī par pašu lietotāju atbildību, kuri bieži vien izvēlas viegli uzminamas paroles, ko zina viņu tuvinieki un bez grūtībām var iedomāties, piemēram, arī kaimiņi.

Kriķe arī pauda cerību, ka pēc nesenā skandāla ar Valsts prezidenta padomnieces privāto fotogrāfiju nonākšanu internetā cilvēki aizdomāsies, vai viņu fotogrāfijas ir drošībā un neglabājas nosūtīto e-pastu vēsturē vai citās viegli pieejamās vietās.

Jau vēstīts, ka Latvijā otrdien jau devīto reizi atzīmē Pasaules drošāka interneta dienu, lai vērstu sabiedrības, īpaši bērnu un jauniešu, uzmanību uz nepieciešamību kritiski izvērtēt internetā piedāvāto saturu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+