×
Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
10. aprīlis, 2012
Drukāt

Eksperte: ierēdņu rotācija palīdz noturēt pieredzējušus darbiniekus

selga_eva1

Ierēdņu rotācija pati par sevi nav panaceja kadru problēmām valsts pārvaldē, bet tas ir viens no veidiem, kā noturēt pieredzējušus darbiniekus un dot viņiem perspektīvu, otrdien Latvijas Radio sacīja Latvijas Personāla vadīšanas asociācijas prezidente Eva Selga, vērtējot nesen notikušo augsta līmeņa ierēdņu rotāciju Kultūras, Finanšu, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

“Nav jau noslēpums – ja cilvēks nostrādā vienā vietā trīs līdz piecus gadus, viņš grib kaut ko citu, un ja uzņēmums vai iestāde nespēj viņam to piedāvāt, viņš meklē kādas citas iespējas ārpusē. Un ja cilvēks ir apmācīts, kompetents un iestādei labs, nevajadzētu viņu zaudēt. Tāpēc šī rotācija varētu būt viena no labām metodēm, ko biznesā pielieto jau sen, arī Latvijā,” norādīja eksperte.

Viņa arī nedomā, ka šajā gadījumā ierēdņu rotācijai būs lieli mīnusi – kaut arī paies kāds laiks, kamēr aizrotētie ierēdņi apradīs ar jaunajiem darba pienākumiem, ministrijas tomēr ir saistītas, valsts sekretāri regulāri tiekas un strādā kopīgos projektos, tādēļ ierēdnis nenonāk pilnīgi nezināmā teritorijā.

Tomēr Selga piekrita, ka Latvijā ierēdņu rotācijas sistēma nav atstrādāta un mēdz būt haotiska, un tādēļ pastāv risks, ka rotācija uz laiku var bremzēt nozares efektivitāti.

Jau vēstīts, ka valdība pagājušajā nedēļā atbalstīja augstu ierēdņu rotāciju Kultūras, Finanšu, Vides aizsardzības un reģionālās pašvaldības ministrijā (VARAM), kā arī Valsts reģionālās attīstības aģentūrā (VRAA).

VRAA direktors Māris Krastiņš turpmāk vadīs Elektronisko sakaru direkciju, savukārt viņa vietu VRAA ieņems Kultūras ministrijas (KM) atstādinātā valsts sekretāre Solvita Zvidriņa, pret kuru vēl nav pabeigta disciplinārlieta saistībā ar finanšu situāciju Latvijas Nacionālajā operā.

KM valsts sekretāra pienākumus no 10.aprīļa pildīs līdzšinējais VARAM valsts sekretārs Guntis Puķītis, savukārt viņa vietu VARAM ieņems Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Aleksandrs Antonovs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+